Rize Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Tepe’nin görevine devam edeceği yeni yönetim teşkilatında Dr. Hakan Görgülü’nün Çanakkale’ye atanmasının ardından atama yapılmayan Destek Hizmetleri Başkanlığı ile Halk Sağlığı Hizmetleri ve Sağlık Hizmetleri Başkanı değişti. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Gürkan Altuntaş’ın ise yeni dönemde de görevine devam edeceği öğrenildi.

Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Yıldız Mete’nin yeni dönemde Destek Hizmetleri Başkanı olarak atanacağı bilgisine ulaşılan yönetim teşkilatında, Sağlık Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Talip Başak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki eski görevine dönerken, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Seçkin Karaoğlu ise Trabzon ili Sürmene Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığına atandı.

Opr. Dr. Talip Başak’ın yerine Sağlık Hizmetleri Başkanlığına Rize Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ayşe Avcı’nın, Opr. Dr. Seçkin Karaoğlu’nun yerine Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına ise aynı birimin başkan yardımcılığı görevini sürdüren Dr. Mehmet Halit Baykal’ın atanacağı öğrenildi.

Ruh Sağlığı Birim Uzmanı Salih Yıldırım’ın Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcılığına, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Uzman Serkan Gürel’in ise Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcılığına atanacakları bilgisine ulaşıldı.

Devlet Hastanesi Başhekimi değişti Devlet Hastanesi Başhekimi değişti

Atamaların Sağlık Bakanlığında imza aşamasında olduğu bilgisine ulaşılırken bu hafta sonuna kadar yada en geç 15 Aralık’a kadar yapılacak atamalarda bir değişiklik olması beklenmiyor.

RİZE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETİM TEŞKİLATI ŞU ŞEKİLDE OLACAK:

RİZE İL SAĞLIK MÜDÜRÜ: Dr. Mustafa Tepe

Rize Destek Hizmetleri Başkanı: Yıldız Mete

Rize Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı: Dr. Mehmet Halit Baykal

Rize Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı: Dr. Öğretim Üyesi Gürkan Altuntaş

Rize Sağlık Hizmetleri Başkanı: Dr. Ayşe Avcı

Rize Destek Hizmetleri Başkan Yardımcıları: Fatih Turan ve Osman Şişman

Rize Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı: Salih Yıldırım

Rize Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı: Davut Aksoy

Rize Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı: Serkan Gürel(2 Mart)

Kaynak: