Tüketicilerin %50'den Fazlası Promosyon Kodu Bulamazsa Alışverişten Vazgeçiyor Günümüzde indirim kuponları günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Çoğu kişi, bir mağazadan yaptığı alışveriş için aldığı indirimlere ek olarak ikinci üründe %50 indirimden yararlandı veya bir sonraki alışverişi için kupon kullanma deneyimi yaşadı. İnternette de bu uygulama sıradan hale geldi. Bu, sürekli olarak iyi fırsatlar arayan web kullanıcıları tarafından oldukça takdir ediliyor.

Promocodius'un 2023 yılında yaptığı bir araştırmaya göre; 10 internet kullanıcısından 7'si halihazırda bir promosyon kodu kullanmış ve bunların %60'ı promosyon kodunu bulamadığında alışverişten vazgeçmişti. indirim kodu Promocodius sayesinde kolaylıkla takip ediliyor. PromoCodius proje yöneticisi Alisa Sklyarova, "Aslında, perakendenin gerçek bir pazarlama stratejisi oluşturması ve kupon vermeyi diğer eylemlerle birleştirmesi koşuluyla, web pazarlama stratejinizde promosyon kodlarını kullanmak, satışları artırmanın mükemmel bir yoludur." diyor. İndirim Kuponları ve Promosyon Kodları Satışları Artırıyor Promosyon kodları, e-ticaret perakende satışlarına yardımcı oluyor. Satışları artırırken müşteri sadakati oluşturuyor. Promocodius'un yaptığı araştırmaya göre tüketicilerin %53'ten fazlası, önceden bir promosyon kodu bulamazlarsa alışveriş yapmaktan vazgeçiyor. Bu nedenle promosyon kodları günümüzde hızla çoğalıyor. Amazon, eBay veya Shopify gibi e-ticarette çok kullanılan platformlarda da kupon kodları kullanılabiliyor. Özellikle Amazon, promosyon kodu, indirim kuponları ve hediyeler başta olmak üzere yıl boyunca çok çeşitli özel teklifler sunuyor. Bazı özel teklifler arasında Amazon'da 4 taksitli ödeme, ücretsiz kargo, ek indirimler ve özel tekliflere erken erişim gibi özellikler de yer alıyor. Diğer büyük e-ticaret platformları da bu uygulamalardan yararlanıyor.

Valilikten diyaliz sonrası rahatsızlanan hastalarla ilgili açıklama Valilikten diyaliz sonrası rahatsızlanan hastalarla ilgili açıklama

Kuponlamayı Çevrim içi Pazarlama Stratejisine Dahil Etmenin Nedenleri Kupon kodlarını çevrim içi mağazalarda kullanmanın birçok nedeni bulunuyor. Bunlardan bazıları: · Trafiği artırmak · Satışları artırmak · Müşteri sadakati Online indirim kuponları; e-ticaret sitesinin potansiyel müşterilere kendini tanıtmasını, eski müşterilerinin tekrar alışveriş yapmasını, aynı zamanda tereddüt eden müşterilerin de sipariş vermesini sağlıyor. PromoCodius tarafından yapılan bir analize göre; kupon sunan e-ticaret sitelerinin dönüşüm oranı %7'ye ulaşırken kupon kodu olmayan e-ticaret sitelerinin dönüşüm oranı %0,2'de kalıyor. İndirimli olarak satılan bir ürünün marjı kaçınılmaz olarak düştüğü için mağazanın kullanılacak promosyon kodlarını ve dolayısıyla benimseyeceği stratejiyi önceden dikkatlice düşünmesi gerekiyor. Bir mağazanın satışlarına metodik bir şekilde nasıl gerçek bir destek sağlanacağını bilmek büyük önem taşıyor. Ancak kupon vermenin tek pazarlama eylemi olmaması da gerekiyor. Uzmanlar, siteyi ve satışlarını optimize etmek için bunu diğer web pazarlama teknikleriyle birleştirmeyi tavsiye ediyor. Bu tür bir operasyonun markanın imajıyla uyumlu olması gerektiğinin farkına varmak da önemli. Bu nedenle e-ticaret markası, kendini prestijli bir marka olarak konumlandırmak istiyorsa veya zaten üst düzey ürünleriyle tanınıyorsa dikkatli olmalı. Çok sayıda indirim kuponu sunan lüks bir marka zarar edebiliyor. Promocodius, binlerce tanınmış ve lider perakendeciye güncel kuponlar, fırsatlar ve indirimler sunan çevrim içi bir platformdur. 2016 yılında kuruldu. Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Slovakya, Romanya, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Norveç, İspanya, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

Editör: TE Bilisim