Bakan Koca'dan "geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları" açıklaması Bakan Koca'dan "geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları" açıklaması

Nevşehir'de ruhsatsız muayenehane olayı ile ilgili olarak, Sağlık İl Müdürü Op. Dr. Hasan Tartar, medyada çıkan haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, 01.03. 2024 tarihinde 19 yaşındaki E.O. isimli hastanın Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servisine getirildiği ve tedavi süreci hakkında bilgi verildi.

Op. Dr. Hasan Tartar ;

"01.03.2024 tarihinde E.O. isimli hasta Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilmiş, yoğun bakım ünitesinde yapılan tetkikler ve değerlendirmeler sonucu Kayseri'ye sevk edilmiştir. Bahsi geçen kaçak işletme ile ilgili olarak gerekli incelemeler başlatılmış ve dün itibariyle mühürlenmiştir. Adli mercilere de suç duyurusunda bulunulmuştur."

İl Sağlık Müdürlüğü'nün konuyu yakinen takip ettiğini belirten Tartar, dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi. Konu ile ilgili gelişmelerin takip edildiği ve gerekli adımların atıldığı vurgulandı.

Kaynak: rss