Uzun süredir Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören Op. Dr. Orhan Akkaya, kanserle verdiği mücadeleyi kaybetti. Geçen yıl kardeşi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya'nın görev yaptığı İstanbul Maslak Acıbadem Hastanesi'nde önemli bir ameliyat geçirmişti.

Bandırma'da Toprağa Verildi

Op. Dr. Orhan Akkaya, eşi Fatma Lafçı Akkaya ve çocukları Berkay ile Aleyna tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Bandırma Galatasaraylılar Derneği'nin kurucularından olan Akkaya'nın cenazesi, 14 Mayıs 2024 Salı günü ikindi namazının ardından Haydarçavuş Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası Bandırma Şehir Mezarlığı'nda defnedildi.

İl Sağlık Müdürü'nden Taziye Mesajı

Balıkesir Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, Akkaya için bir taziye mesajı yayımladı: "Bandırma EAH'da görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Orhan Akkaya’nın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhum çalışma arkadaşımıza yüce Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dilerim."

Il Sağlık Müdürü Balıkesir

Geçici görevlendirmelerin kanuna ve mevzuata uygun olup olmadığı acilen araştırılmalı Geçici görevlendirmelerin kanuna ve mevzuata uygun olup olmadığı acilen araştırılmalı

 

Kaynak: rss