Gazete Anadolu' dan Hüseyin Oğuz' un haberi; 

 

Ak Partinin iktidara geldiği günden itibaren çok önem verdiği sağlık sistemi, yanlış atama nedeniyle Karaman’da partiye kan kaybettirmeye devam ediyor. Son olarak Ak Parti milletvekili Selman Oğuzhan Eser, hastanedeki yoğunluğu azaltmak için Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ek bina yapımı için sözleşmenin hayata geçirildiğini açıklaması memnunluk yarattı, yaratmasına ama hastane Başhekimi Doç.Dr  Halil İbrahim Taşçı’nın , Ak Parti il başkanı Murat  Öztürk başta olmak üzere milletvekillerinin  başhekimi istememesine rağmen hala görevde kalması, geçen her gün hastaneden aratan şikayetlere rağmen , Taşçı’yı Ak Partiye rağmen kimin görevde tuttuğu sorusu ise muamma olarak karşımıza çıkıyor.
İKTİDARIN ONAYI OLMADAN ATAMA 
Başhekim Halil İbrahim Taşçı bilindiği gibi istifasını bakanlığa göndermiş kabul edilen istifanın ardından Türkiye’de hiç yaşanmayan bir hadise ile karşılaşılırken, Taşçı aynı gün içinde yeniden başhekim olarak görevlendirilmişti.
Tüm bakanlıklardaki atamalarda, o şehrin teşkilatları ve milletvekillerinin oluru ile görevlendirmeler onaylanmasına rağmen, Karaman Eğitim ve Araştırma hastanesindeki başhekim atamasında Ak Parti İl Başkanı Murat Öztürk, Milletvekilleri Selman Oğuzhan Eser ve Osman Sağlam ile teşkilatlar Taşçı’yı istemediler ve başhekim olarak atanmasına karşı çıktılar.
Ne var ki, Sağlık bakanlığı bu atamayı yaptı ve Karaman teşkilatlarının görevden alınması taleplerine şimdiye kadar olumlu bir cevap vermediği için, Taşçı hala görev yapmaya devam ediyor.
Başhekim Taşçı’nın yönetim anlayışı ile Karaman Eğitim ve Araştırma hastanesinde şikayetler her geçen gün artarken, hastanede yaşanan huzursuzluk ise gün yüzüne çıktı.
TAŞÇI’YI KİM KOLTUKTA TUTUYOR?
Kendi özgü yönetim anlayışı ile görevine devam eden Başhekim Taşçı’nın Ak Partiye rağmen hala nasıl o görevde kaldığı sorusu ise karanlıkta kalıyor. Ak Parti teşkilatları, Sağlık Bakanlığına konuyu ilettiklerini ve Taşçı’nın başhekimlik görevinden alınacağını iddia ederken, aradan geçen uzun süre ve sağlıkta kaybedilen kan kaybına rağmen Başhekim hala koltuğunda ve görevinin başında. Siyasetin üzerinde bir güç görüntüsü veren, arap saçına dönen bu tartışmalı hikaye, Taşçı görevinde kaldığı sürece devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.
 

Vergi cezalarında uzlaşma ve indirim olmayacak Vergi cezalarında uzlaşma ve indirim olmayacak

 

Kaynak: rss