Amida Haber’den   Hozan Adar'ın haberine göre Geçtiğimiz yıl Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi' nde KBB’ye randevu bulunamaması üzerine başhekim ile KBB hekimleri arasındaki gerginlik basına yansımıştı. KBB hekimleri, usulsüz görevlendirmeler ve malzeme yokluğu nedeni ile ameliyat yapamadıklarını öne sürerken Başhekim Süleyman Öden ise, “Sadece burun estetiği yapıp para kazanıyorlar. Normal ameliyatları yapmıyorlar” iddiasında bulunmuştu.

Müfettiş raporunu tamamladı

Başhekimin iddiaları üzerine Sağlık Bakanlığı müfettişleri, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan Kulak Burun Boğaz (KBB) ameliyatlarını mercek altına almıştı. Uzun süren çalışmaların ardından müfettişlerin raporu tamamlandı.

Birçok idareciye ceza çıktı

Müfettişlerin raporundan sonra Bakanlık, KBB ameliyatlarıyla gündeme gelen bazı doktorları farklı illere gönderirken, hastanedeki birçok idareciye farklı cezalar verildi

Hastanedeki bazı idareci ve personellere fazla mesai yazıldığı iddialarını araştıran müfettiş, birçok idareci ve personele haksız şekilde fazla mesai yazıldığını belirledi. Fazla mesai yazılan kişilerden paranın iadesi istendi.

Memur ve emeklinin maaş zammı haftaya belli olacak Memur ve emeklinin maaş zammı haftaya belli olacak

Haber'de Müfettiş soruşturmasında ceza alan bir müdür yardımcısının pasif görev yerine başka bir hastaneye müdür olarak atandığı iddia edildi.  Terfi ettirilen müdür yardımcısının 45 ceza puanı aldığı kaydedildi. 

Kaynak: rss