Yapılan açıklama;

2024-2025 yıllarında kamu görevlilerine ve emeklilerine uygulanacak mali, sosyal ve özlük haklarını içeren 7. Dönem Toplu Sözleşme metni Resmi Gazete'de yayımlandı.

1 Ağustos itibariyle başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde; tamamında yetkili olduğumuz 11 hizmet Kolumuz ve genel toplu sözleşme kapsamında 22 gün gece-gündüz demeden emek sarf ettik.

Tasnif-değerlendirme-müzakere sürecinin ardından; enflasyon karşısında ezilen maktu tutarların katsayıya çevrilmesi, kapsamının genişletilmesi, yeni hakların/hükümlerin elde edilmesi gibi birçok kazanımla 11 Hizmet Kolumuzun tamamında toplu sözleşme müzakerelerini uzlaşma ve yeni kazanımlarla tamamladık.

24 Temmuz itibariyle Kamu İşvereni'ne ilettiğimiz tekliflerimizin haklılığı hem kamu görevlilerimiz tarafından takdir hem de resmi kamu kurum ve kuruluşları tarafından tespit edildi.

Gerek İçinde bulunduğumuz mali yıla gerekse de önümüzdeki 18-30 Aya ilişkin enflasyon beklentileriyle uyumlu tekliflerimiz; Memur-Sen'in akademik sendikacı anlayışını tescilledi.

Sağlık İletişiminde En Etkin Rolde Tıbbi Sekreterler Var Sağlık İletişiminde En Etkin Rolde Tıbbi Sekreterler Var

Tekliflerimizin makuliyeti kamu görevlilerimiz tarafından anlaşılırken, hükümeti temsilen Kamu İşvereninin hem yeterli teklifi getirmeme hem de enflasyon altında artışta ısrarcı olma eylemi Genel Toplu Sözleşmenin uzlaşmazlıkla ve 50 maddeyi içeren Toplantı Tutanağı ile tamamlandı.

Memur-Sen'in teklifleri üzerinden yürütülen Hakem Kurulu'nda da tekliflere objektif gözle bakma, adil karar verme iradesinden uzak duruldu.

Bütün aşamasını ve her bir anını Şerh kısmında geniş içerik ve ekonomik değerlendirmelerimizle anlattığımız Hakem Kurulu kararının, kamu görevlilerine ve emeklilerine hayırlı olmasını temenni ediyoruz.