Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacı Odası işbirliği ile hazırlanan ‘Sağlığa El Ver’ projesi kapsamında şehirdeki eczanelerin veresiye defterleri kapatıldı. Pandemide Mansur Yavaş'ın çağrısıyla başlayan dayanışma ilk olarak vatandaşların bakkal borçlarının kapatılmasıyla başlamıştı. Son olarak hayırsever bir vatandaş aracılığıyla 133 eczaneden 1429 hastanın toplam 1 milyon 110 bin 464 TL’lik borcu ödendi.

Pandemi döneminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın çağrısıyla başlayan ‘İyilik bulaşıcıdır’ sloganlı dayanışma kampanyaları devam ediyor. Ankara’dan başlayarak tüm Türkiye’ye yayılan bakkalların veresiye borçlarını ödeme kampanyası şimdi de eczaneler için hayata geçirildi.

Dört bakanlık doğurganlık hızının düşmesiyle ilgili çalışma grubu kuracak Dört bakanlık doğurganlık hızının düşmesiyle ilgili çalışma grubu kuracak

Başkentte dayanışma ruhunu yeniden canlandıran Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Eczacı Odası iş birliği ile hazırlanan ‘Sağlığa El Ver’ projesi başladı.

1429 HASTANIN BORCU KAPATILDI

Ankara Eczacı Odası’nın 133 eczaneden alarak büyükşehir belediyesine yaptığı bildirim doğrultusunda Ankaralı bir hayırsever aracılığıyla 1429 hastanın toplam 1 milyon 110 bin 464 TL’lik borcu ödendi.

Proje ile ilgili bilgi veren Ankara Eczacı Odası Başkanı Cem Abbasoğlu, “Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacı Odası’nın birlikte yürütmüş olduğu ‘Sağlığa El Ver’ projesi kapsamında Ankara’daki eczanelere veresiye borcu olan vatandaşlarımızın borçlarını kapatıyoruz. Bu kapsamda toplamda 1 milyon TL’nin üzerinde borcu kapatma işi yapıyoruz. Güzel bir proje, vatandaşlarımızın sağlığa erişiminde özellikle bazı bölgelerde geliri düşük ailelerin ilaca erişiminde ciddi sıkıntılar yaşadığını görüyoruz. Bu kapsamda eczacılar olarak başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: rss