Bakan Selçuk, memur zamlarına ilişkin açıklamada bulundu

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memur zamlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan  Selçuk, memur zamlarına ilişkin açıklamada bulundu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2021 yılı bütçe görüşmelerine başlandı. Bakan Selçuk, görüşmeler öncesinde bakanlık ve bağlı kuruluşların çalışmaları hakkında komisyon üyelerine bilgi verdi. Selçuk, konuşmasında memur zamlarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. İşte Bakan Selçuk’ın memur maaşları ve zamlarına ilişkin yaptığı değerlendirme:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

“Memur maaşlarına gelirsek; memur maaşlarında da beşinci dönem toplu sözleşmelerini gerçekleştirmiştik. Bunlarla ve enflasyon farklarıyla birlikte en düşük memur maaşı 4.188 liraya, ortalama memur maaşı da 5 .031 liraya yükselmiş durumda. Bu da 2002 yılı maaşlarına kıyasla, en düşük memur maaşında reelde yüzde 102, ortalama memur maaşında da reelde yüzde 64 liralık bir artış sağlamış olmak demek. Aynı zamanda, kamu işçileri ücretleri, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü de 2011 yılından bugüne kadar Bakanlığımız koordinasyonu tarafından yürütülmekte ve 2019 yılında imzaladığımız çerçeve protokol kapsamında da kamu işçilerinin ücretleri de 2019 yılı için yüzde 8 artı yüzde 4, 2020 yılı için yüzde 3 artı yüzde 3 artış yapılmasını karara bağlamış idik…

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçekler
Gerçekler - 6 ay Önce

TL ocaktan beri %42 değer kaybetmiş, siz 2002den beri yüzde yüz iki artırdık diyorsunuz, en düşük memur maaşı sağlıkta oda 4000 TL değil, ayrıca 2002 de asgari ücretle kaç altın alınıyor, şimdi kaç altın alınıyor? Birde onun bilgisini verirmisiniz, Sayın Bakan.

RAHAT OLUN
RAHAT OLUN @Gerçekler - 6 ay Önce

ARTIK MEMURSEN BUNA EL KOYAR.

hamit
hamit @Gerçekler - 6 ay Önce

ALLAH'IN izni ile yerel seçimlerde olduğu gibi,aynen genel seçimlerde de bunlara tokatı vurduğumuz gibi gideceklerdir. Sabır,sabır,sabır. ALLAH'IN da vardır bir hesabı.

reel
reel - 6 ay Önce

bakan hanıma tek bir soru, ne kadar maaş alıyor ve aylık geliri nedir, en son markete pazara ne zaman gitti

Hüseyin şimşek
Hüseyin şimşek - 6 ay Önce

Bizimle alay etmeye devam ediyorlar kimin maaşına %100 yapılmış ayrıyetten en alt kadroda olan bir yardımcı hizmetler sınıfının aldığı net maaş 2700 TL bunları ya araştırmadan yapıyorlar ya kameralara karşı tüm milletle alay esiyorlar

vah  ki ne vah
vah ki ne vah - 6 ay Önce

4d taşeron dan kadroya geçenler ki gerçekten iyi oldu.ama vasıfsız olan temizlik personeli lisans mezunu memurdan fazla alıyor.

Şemmuz
Şemmuz - 6 ay Önce

MEMUR MAAŞINDA % 64 ZAM YAPTIKMI DEDİ, ULAN 2020 DE 4+4 ZAM VERİP YARISINI VERGİDEN ALMAKLA NASIL % 64 ZAM OLUYOR. BU KADIN HANGİ ÜLKEDE ZANNETTİ KENDİSİNİ... ENFLASYON YALAN YERE % 8 HEDEFLENİP , ONU BİLE TUTTURAMADIKLARINDA % 12 OLUP HEDEFTEN ŞAŞARKEN BİZE VERİLEN % 8 ZAM NE PEKİ.

2021 YILINDA 3+3 ZAM VERDİNİZ MEMURA ALLAHINIZDAN BULUN ADİLER, TABİ ALLAHA KİTABA İNANIYORSANIZ......

112
112 - 6 ay Önce

Nasıl bir bakanlık anlayışı bu böyle,2002 deki maaşa kaç altın ne kadar döviz alınıyordu bir de onu söylesin bakan.Yönetemiyorsunuz memuru bitirdiniz.

memur
memur - 6 ay Önce

dilerim memur maaşıyla yaşarsınız birgün anlarsınız ozaman halimizden sayın bakan

ALAYINIZIN
ALAYINIZIN - 6 ay Önce

2002 YILI MAAŞI İLE KIYAS YAPMAK.ALKIŞŞŞ


SIRADAKİ HABER