6 yıl önce hayatını kaybeden arkadaşının hesabının dolandırıcılar tarafından ele geçirildiğini fark eden doktor, "Sağol, benim çok param var. Haa birşey soracağım. Sen öleli 5-6 yıl oldu. Öbür dünyada da para işi var mı!" diye yazdı. Doktoru dolandıramayacağını anlayan dolandırıcı hemen hesabı kapattı.

rabzon'da, Haçkalı Baba Devlet Hastanesinde görev yapan 30 yıllık hekim Osman Bulut (54) geçtiğimiz gün sosyal medya dolandırıcıların ağına yakalandı. Bundan yaklaşık 6 yıl önce vefat eden arkadaşı 64 yaşındaki Mustafa Özülkü'nün Facebook sayfa hesabını ele geçiren dolandırıcılar, doktor Bulut'a "Merhaba nasılsın, Devlet para desteğinden bana 1780 tl çıktı. Herkes yapıyor, senide yazacam. Numarasını yaz kaydedeyim senide" mesajı gönderdi.

"Öbür dünyada para işi var mı?"
Doktor Osman Bulut ise, arkadaşı Özülkü'nün yaklaşık 6 yıl önce vefat ettiğinden dolayı dolandırıcılara ise "Sağol, benim çok param var. Haa bir şey soracağım... Sen öleli 5-6 yıl oldu. Öbür dünyada da para işi var mı!" cevap yazdı.

Kulis: Ankara ve İstanbul adayları belirlendi Kulis: Ankara ve İstanbul adayları belirlendi


 
"Dolandırıcılar baltayı taşa vurdu"
Bunun üzerine dolandırıcılar arkadaşı Özülkü'nün hesabını bloke etti .Bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Doktor Osman Bulut dolandırıcılar tarafından yaşadığı ilginç durumu SABAH'a anlattı.

Hastanede görevde iken facebook sayfasına gelen mesajla neye uğradığını söyleyen doktor Osman Bulut ," sosyal medya hesaplarından gerçekleşen dolandırıcılık durumlarını görüyor ve şaşırıyordum. İnsanlar nasıl böyle dolandırıcılara inanır ve dolandırılır diye şaşırıyordum. Tam üzerinden bir süre geçtikten sosyal medya dolandırıcıları beni buldu.

Yaklaşık 6 yıl önce vefat eden büyüğümüz, arkadaşımız Mustafa Özülkü'nün Facebook hesabından bana mesaj geldi. Mesajı okuduğumda hayretler içinde kaldım. Bir ara "acaba öteki dünyadan mı bana yazıyor" diye düşündüm. Gelen mesajda "Devlet para desteğinden bana 1780 tl çıktı. Herkes yapıyor, senide yazacam. Numarasını yaz kaydedeyim senide" yazıyordu.

Mustafa abinin öldüğünü bildiğim için dolandırıcılara ise "Sağol, benim çok param var. Haa bir şey soracağım... sen öleli 5-6 yıl oldu. Öbür dünyada da para işi var mı!" diye cevap yazdım. O anda cevabımı gören dolandırıcılar hesabı kapattı. Dolandırıcılar artık yaşayan kişilerle değil ,ölenlerin hesaplarıyla da dolandırmaya başladılar.

, Ben de onların bu dolandırıcılığına gelebilirdim. Onlara Karadeniz şivesiyle cevap verdim. Sonra da rahmetli Mustafa abinin yakınlarını arayıp, Mustafa abinin sosyal medyasının dolandırıcıların eline geçtiğini söyleyerek, herkesi uyarmaları istedim" dedi.