Kızılay Sağlık Grubu, dört hastane ve iki polikliniği kiraya vermekten vazgeçti. Hastane ve tıp merkezleri Kızılay tarafından işletilmeye devam edecek.

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu illeri açıklayıp çağrıda bulundu: 'İdari izin verilmeli' Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu illeri açıklayıp çağrıda bulundu: 'İdari izin verilmeli'

Türk Kızılayı, Kızılay Sağlık Grubu’nca İstanbul, Konya ve Kayseri’de işletilen dört hastaneyle Altıntepe ve Bakırköy’deki tıp merkezlerinin uzun süreliğine kiralanmasına karar vermişti. Diken’e konuşan Kızılay Basın Müşaviri Selahattin Bostan, hastanelere ayrılan bütçenin yaşlı bakımına harcanacağını söylemişti.

Kızılay’ın X hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“06.06.2024 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada, Kızılay bünyesinde bulunan sağlık kuruluşlarının ruhsatları Kızılay’da kalma koşuluyla uzun süreliğine kiraya verilmesi için teklif toplanacağı bildirilmişti.

Aradan geçen süre zarfında Kızılay bünyesinde bulunan dört hastane ve iki tıp merkezi için kamuoyunun bildiği özel sağlık kuruluşları başta olmak üzere sektörün önemli gruplarından teklifler istenmiş, kurum içi ve dışında konunun muhataplarıyla gerekli istişareler gerçekleştirilmiş ve yapılan değerlendirmeler neticesinde Kızılay Yönetim Kurulu tarafından hastane ve tıp merkezlerinin mevcutta olduğu gibi Kızılay Sağlık Grubu tarafından işletilmeye devam edilmesine karar verilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: rss