Birgün'den  Mustafa BİLDİRCİN'in haberi

Ankara Bilkent’te bulunan şehir hastanesinde yaşananlar da kişisel bilgilerin gizliliği konusunda imza atılan büyük ihmali gözler önüne serdi. Hastanenin acil bölümüne tedaviye gelen çok sayıda kişinin test sonuçları ve adli muayene raporları, bekleme salonunun ortasında bulunan masanın üzerinde açıkta tutuluyor. Muayene sırası bekleyenler, masanın üzerine konulan ve kişilerin sağlık bilgilerine yönelik detay içeren raporları, herhangi bir engelleme olmaksızın okuyabiliyor.

SONUÇLAR MASADA

'Kazada yaralanan kişi özel hastaneye sevk edildi' iddiasına açıklama 'Kazada yaralanan kişi özel hastaneye sevk edildi' iddiasına açıklama

Bilkent Şehir Hastanesi’nin acil servisinin bekleme salonunda, sırası gelen hastanın isminin gösterildiği ekranların önünde bir masa yer alıyor. Masanın üzerinde bir fotokopi makinesi de bulunuyor. Masanın üzerindeki çok sayıda A4 kağıdı dikkati çekiyor. Kağıtlarda kişilerin istirahat raporları, adli muayene sonuçları ve idrar ile kan testi sonuçları bulunuyor.

BİLGİLERDE YOK YOK

Şehir hastanesinin acil servisinde ortalığa saçılan evraklar, kolluk kuvvetlerince adli muayene için getirilen kişilerin sonuçları da içeriyor. Bazı sonuçların üzerinde kişilerin kimlik numaraları ve cep telefonu numaralarının yanı sıra ev adresleri de yazıyor.

Kaynak: rss