Türk Sağlık-Sen Sakarya Şubesi 112 istasyonları ziyaretlerinde çalışanlara görüştü şikayetlerini dinledi. 112 çalışanlarının sorunlarını çözüme kavuşturmak için harekete geçen Türk Sağlık-Sen Sakarya Şubesi, İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurdu.

Sağlık-Sen'den Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ile ilgili iddialara yanıt! Sağlık-Sen'den Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ile ilgili iddialara yanıt!

Şikayetlerin karşılıksız kaldığını belirten Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, 112 çalışanlarının sesi olabilmek için bu kez de basın açıklamasında bulundu. Yaklaşık bir aydır sürede şikayetlerin dikkate alınmadığını belirten Korkmaz "Zulüm ve ayrımcılık daha da arttı" ifadelerini kullandı.

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz'ın basın açıklamasının tamamı ise şu şekilde;

112 ÇALIŞANLARINA HUZUR VERİN

Türk Sağlık-Sen olarak 112 istasyonlarında çalışan arkadaşlarımızı yaptığımız ziyaretlerde, çalışma koşulları ve çalışma düzeni ile yaşanılan sıkıntıları ve adaletsizlikleri içeren sorunlarını dile getirmişler, çalışanların sesi olarak bizde İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvurumuzu yapıp çözüm istemiştik. Haksızlıkların sonlandırılmasını talep etmiştik.

Fakat aradan geçen 1 aylık sürede görüyoruz ki haksızlık ve adaletsizlikler çözüleceği yerde zulüm ve ayrımcılık daha da artmıştır.

112 istasyonlarından hiçbir sağlık problemleri veya hizmet verme ile ilgili bir sıkıntıları olmadığı halde oralardan keyiflerine göre başka yerlerde çalıştırılanların yerine geçici görevlendirmelerle bazı arkadaşlarımız talepleri olmadığı halde geçici olarak bu istasyonlara verilmektedirler.

Madem kadro eksik, hizmet yürümüyor oradan aldıklarınızı neden iade etmiyor da işini layıkıyla yapan insanlara zulüm yapmayı daha makul sayıyorsunuz?

Sizi bu haksızlığa iten nedir? Birilerine diyet mi ödüyor, devletin hizmeti yerine başkalarının emir ve talimatlarını mı alıyorsunuz.

Devletin görevi yerine kimlerin isteği sizin için daha muteberdir ki bu işlere kalkışıyorsunuz?

Bunların üstüne hızını alamayıp 112 istasyonlarında fedakarca görev yapan arkadaşlarımıza kötü muamelede bulunan idareciler ile ilgili şikâyetler yapıldığında neden kulak arkası ediliyor, başvurular niçin sümen altına gönderiliyor ve gereği yapılmıyor.

Buradan sayın İl sağlık müdürümüze sesleniyor ve 112 çalışanlarına yapılanlara karşı gerekli müdahaleyi yapmasını bekliyoruz. Bu sorunlar kendisine iletilmeden daha alt kademedeki bazı bürokratlar eliyle görmezden geliniyor. Biz uyarımızı ve çağrımızı yapıyoruz. Sakarya’nın sağlık hizmetlerinde kalitenin daha da yüksek olması için çalışanların meselelerine öncelikle el atın. Sivil toplumu dinleyin, çalışanların feryadını duyun diyoruz.

Kaynak: rss