HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz  Sağlık İş Sendikası'nın iptal edilen 3. Olağan  Genel  Kurulu, Yargıtay  tarafından “Usulsüz belirlenen delegelerle toplandığı, seçim mevzuatına aykırı ve eksik işlemlerle yapıldığı” gerekçesiyle temmuz ayında iptal edilmişti.
Yargıtay'ın atadığı kayyum heyeti 3. Olağan Genel Kurulun yeniden yapılması için çalışmalara başlarken, delege seçimleri başladı.

Sakarya'daki kamu hastanelerinde çalışan işçilerin örgütlendiği yetkili sendika olan Öz Sağlık-İş Sendikası Sakarya Şubesinde de bin 723 üyenin seçeceği 8 delege için 3 Ekimve 4 Ekim tarihleri belirlendi.

Toplam 720 üyenin 3 delegeyi seçeceği Sakarya Eğitim  ve Araştırma Hastanesi'nde de delege seçimi heyecanı dün yaşandı.

HEP SEN " Hastanede Sağlık Profesyonelleri görevleri dışında çalıştırılıyor" HEP SEN " Hastanede Sağlık Profesyonelleri görevleri dışında çalıştırılıyor"

Sakarya Şube  Başkanı  Ahmet Kamil Bilgin ile iki üyeye karşılık, hastane çalışanlarından Murat Karabulut, Ümit Kansız ve Büşra Şalan da üst kurul delege adayı oldu.

Yapılan seçimde şube başkanı Bilgin ve arkadaşları hüsrana uğrarken, Murat Karabulut, Ümit Kansız ve Büşra Şalan üst kurul delegesi seçildi.(Medyabar)