26 yaşındaki gencin cansız bedenini hemşire eşi buldu 26 yaşındaki gencin cansız bedenini hemşire eşi buldu

Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesiyle ilgili skandalların ardı arkası kesilmiyor. Hastanenin başhekimi ile KBB doktorları arasında yaşanan gerginlik başka bir boyut kazandı. ‘Para karşılığı’ ameliyat yaptıkları iddiasıyla Hakkari, Siirt, Adıyaman ve Ardahan’a sürgün edilen 4 KBB doktoru, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekiminin kendileri hakkında sahte rapor düzenlediğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu. KBB doktorları ayrıca İl Sağlık Müdürünü de bakanlığa şikayet etti.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

KBB hekimlerinin başhekim hakkında yaptıkları suç duyurusunda şu ifadeler yer aldı: “Geçtiğimiz yıl müfettişin yaptığı soruşturma tamamen yanlı ve savunmalarımız alınmadan ceza kesildi. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi  talimatıyla hakkımızda sahte raporlar düzenlendi. Söz konusu orijinal raporlar arşivde bulunmakta. Birileri word şablon üzerinde resmi olmayan belge üzerinde oynama yapıp müfettişe gerçekmiş gibi verdiler. Aynı hastaların raporlarının orijinalleri arşivde bulunmaktadır. Araştırıldığı takdirde bu durum görülecektir.

 SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Araştırma yapıldığında resmi evrakta sahtecilik yapıldığı ortaya çıkacaktır. Bir yöneticinin talimatı ile sahte rapor düzenleyenler büyük suç işliyor. Bu insanlar hala görevinin başında. Delilerin karartılmaması için başhekimin görevden alınması gerekiyor. Yüzde yüz sahte rapor ile orijinal raporları bakanlığa gönderdik. Bu konunun yeniden araştırılmasını talep ediyoruz.”

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

KBB hekimlerinin yaptığı şikayet üzerine Sağlık Bakanlığı müfettiş görevlendirdi. Müfettişlerin Eğitim Araştırma Hastanesindeki incelemesi sürüyor.(Diyarbakır Özgür Haber Gazetesi)

Kaynak: rss