Korkunç kaza Kuzey Marmara Otoyolu'nda meydana geldi. Sakarya mevkisinde yaşanan zincirleme trafik kazasına aralarında 3 otobüs ile 1 tırın da olduğu toplamda 7 aracın karıştığı belirtilirken, katliam gibi kazada ilk belirlemelere göre 11 kişi öldü, 57 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, otoyolun İstanbul yönü Dağdibi mevkisinde aralarında 3 otobüs ve bir tırın da bulunduğu 7 araç henüz belirlenemeyen nedenle zincirleme kaza yaptı.

Kaza nedeniyle otoyolun İstanbul yönünde ulaşım durdu.

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kazada ilk bilgilere göre 11 kişinin hayatını kaybettiğini, 57 kişinin yaralandığını bildirdi.

Aziz Çelik: Memur enflasyonun 5 puan altında zam alacak Aziz Çelik: Memur enflasyonun 5 puan altında zam alacak

Vali Karadeniz, yaralıların hastanelere naklinin gerçekleştirildiğini ve ekiplerin bölgedeki çalışmasının sürdüğünü belirtti.

SAKARYA VALİSİ KAZANININ SEBEBİNİ ANLATTI! ACI GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz olay sonrası kazayla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Yaralılardan 7'sinin durumu ağır. Yedi yaralıdan biri ameliyata alındı. Tüm ekipler burada. Olay yeri inceleme ekipleri de burada. Olay yeri inceleme ekibi şu anda çalışıyor ama ilk küçük otomobilin Tır'a çarpması şeklinde kazanın başladığı tahmin ediliyor. Daha sonra da diğer araçların çarptığı çekilde. Vefat edenlerin bir kısmı araçtan inen yayalara arkadan gelen diğer bir aracın çarpması ile gerçekleştiği belirtiliyor. Tabi bunlar ilk tespitler."

KAZAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki kaza ile ilgili yaptığı açıklamasında “Kuzey Marmara yolu Sakarya mevkiinde 11 kişinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili olarak Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmış olup bir Cumhuriyet Başsavcı Vekili koordinesinde üç Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiştir” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: