Acil sağlık hizmetlerinde görevli doktorlar ve sağlık personeli emsali memurlardan daha düşük gelire sahip

personel sağlık / özel haber

Özellikli birim olmasına rağmen 112 ambulans doktoru hastanede çalışan başka bir doktorun aldığı teşvik ödemesinin yarısını anca alabiliyor.  Ambulansta çalışan att ve paramedikler ise  bir acil yada yoğun bakım personelinin 3'de 1'i oranından teşvik alıyor 

Kimsenin çalışmak istemediği fırsatını bulduğu an sisteminden çıkmak istedi 112 ambulans görevlileri sarhoşlar, madde bağımlıları, psikopatlar ve her türlü tehlikeli işlerde en ön safta görev alıyorlar. 

6 Yıl tıp fakültesi okumuş genç bir doktor yüksek katlardan sedye ile hasta indiriyor. Yaptığı işe karşılık yarım teşvikle görev yapıyor

ATM'lerde yeni dönem iddiası: Bayram sonrası başlıyor ATM'lerde yeni dönem iddiası: Bayram sonrası başlıyor

Aşırı süratli ambulansta att ve paramedikler yeri geldiğinden arka kabinde hastaya müdahale adına emniyet kemersiz hareket ediyor. İnsanların en mahrem alanlarına yatak odalarına, banyolarına , tuvalaetlerine kadar bir evin yada iş yerinin tüm alanlarına hiçbir güvenlik önlemi olmadan giriyorlar. 

Kim çocuğunu , eşini , karısını gecenin 3'ünde bir meyhaneye vakaya gitmesine razı olur. Ekmek parası için rızık için kelle koltukta görev yapan doktorlar, paramedikler ve attler hak ettikleri ücretleri istiyor, fazlasını değil.  Sembolik taban ve teşviklerin yerine insanca taban ve teşvik ödemesi istiyor. 

Editör: Sercan Yılmaz