Akıllara durgunluk veren olay Samsun'un Yakakent ilçesinde yaşandı. 67 yaşındaki Şaban Er, 3 Mayıs günü ilaç almak için gittiği eczanede ilaçların bir kısmını aldı. Ancak 6 Mayıs'ta da diğer ilaçlarını almak için eczaneye uğradığında ölü olduğunu öğrendi. 

Zeynep Bastık aşkta yine umduğunu bulamadı! Sevgilisi Ali Can Ayyıldız... Haberi Görüntüle

ÖLÜ DENİLEREK İLAÇLARI VERİLMEDİ

Şaban Er'e eczane çalışanı, 'Ölü görünüyorsun, ilaç veremem' demesi üzerine ilaçlarını alamayarak Nüfus Müdürlüğüne gitti. 

Yapılan araştırmalar sonucunda ise anı isim ve soy isimle Samsun'un Bafra ilçesinde kimliksiz şekilde hatsaneye getirilen ve acil serviste hayatını kaybeden kişinin ölüm raporu hazırlandığıı ancak raporu düzelten çalışanların ise detaylı kontrol etmemeleri sonucunda olayın yaşandığını öğrendi. 

Resmi olarak ölü görünen emekli 2 çocuk babası Şaban Er başından geçen talihsizliği anlattı. Şaban Er, “3 Mayıs’ta sağlık ocağına ilaç yazdırmaya gittim. İlaçlarımın bir kısmını aldım, bir kısmı olmadığı için 6 Mayıs'ta geleceğini söylediler. İlaçlarımı beklerken benim gibi adı Şaban Er olan Alaçam ilçesindeki bir kişi Bafra Devlet Hastanesi aciline kaldırılıyor. Üzerinde de kimlik olmadığı için Bafra Devlet Hastanesi bunu kimliği olmadan acilden kabul ediyor. 3 ve 4 Mayıs günü hastanede yatıyor. 5 Mayıs günü vefat ediyor. Bafra Devlet Hastanesi personeli ölüm raporunu hazırlarken adı Şaban Er olan birini kontrol etmeden bir tuşla öldü yapıyor” dedi.

'YAŞAYAN ÖLÜ GİBİYİM'

Durumun düzelmesi için Nüfus Müdürlüğüne giden ancak henüz sorunun giderilmedğini belirten Şaban Er, “Nüfus Müdürlüğü’ne gittim, orada da ölü göründüğümü söylediler. Tabii bu arada hastaneyi aradık 'Yanlışlık var' dediler. Yanlışlığın düzeleceğini belirttiler, 10 gün geçti hala düzelmedi. Yaşayan ölü gibiyim. Kalp rahatsızlığım var, bronşit astımım var, ilaçlarımı ödünç aldım. İnşallah kısa sürer, sorun giderilir de sağlığıma kavuşurum. Psikolojik olarak da rahatsızlandım, ne yattığımdan, ne gezdiğimden, ne uyuduğumdan zevk alıyorum” ifade etti. 

'PSİKOLOJİM BOZULDU'

Araç dahi kullanamayan Şaban Er, “Ben bunu trafik polisi arkadaşlara sordum, 'Kullanmazsan iyi olur' dediler. Arkadaşlarımla gideceğim yere gidiyorum, kendi aracımla 10 dakikada halledeceğim işi, 1,5 saatte hallediyorum. Evimin Doğal Afet Sigortası vardı, Bafra’ya gitmek gerekiyordu, bir şoför buldum, öyle gittim. İki ay sonra oğlumun düğünü var, araba kullanamadığım için gideceğim yere gidemeyeceğim, psikolojim bozuldu. Devletimizin bu süreci hızlandırmalarını istiyorum” belirtti.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi 4 yılda 14 milyon 140 bin hastayı ağırladı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi 4 yılda 14 milyon 140 bin hastayı ağırladı

Kaynak: rss