05.12.2022 tarihinde Destek Hizmetleri Başkanı Ahmet Bahadır Ü. isimli şahsın, Tarık Aktaş’a darp ve hakaret ederek, MOBBİNG uyguladığı, bunun sebebinin de Aktaş’ın Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu’na MOBBİNG şikâyet dilekçesi yazmasının olduğu Aktaş tarafından bildirildi. 

“Sağlık sisteminin her kademesinde etik değerleri korumak zorundayız” “Sağlık sisteminin her kademesinde etik değerleri korumak zorundayız”

2018 yılından beri İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Tarık Aktaş’ı 15.02.2023 tarihinde Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine görevlendirdiler.

MOBBİNG uygulamalarının artması üzerine dilekçe ile Tarık Aktaş, 2023 yılının Ocak ayında geçici görevlendirme ile 112 Acil Çağrı Merkezinde görevlendirildi. 2023’ün ikinci ayında geçici görevlendirilmesi iptal edilen Aktaş, İl Sağlık Müdürlüğü’nde bulunan kadrosuna rağmen yine hastanede görevlendirildi. Kadro hastaneye verildikten sonra 2023 Haziran ayına kadar geçici görevlendirme ile 112 Acil Çağrı Merkezine gönderildi. Haziran ayı bitiminde hastaneye geri alınan Aktaş, Güvenlik Şefi Yunus Emre G.’nin vardiyasında MOBBİNGin devam ettiği ve hakaretlere maruz kaldığını iddia etti.

Hastanede kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunan ve MOBBİNG uyguladığı iddia edilen İsmail Y., Mustafa Ç., Yunus Emre G., Serkan Ç. ve Selim G.’den davacı olan Aktaş, en son görev yeri Alaca Devlet Hastanesi’ne atandı.

Bu atamadan dolayı da mağduriyeti devam eden Aktaş, ailesinin Çorum’da kendisinin Alaca’da olmasının imkansız olacağını bunun da bir MOBBİNG örneği olduğunu dile getirdi.

Aktaş, görevi kötüye kullananları ve suistimal edenleri teftiş kuruluna şikayet ettiği için başına bunların geldiğini aktararak, adalet arayışına başladı.

Kendisine MOBBİNG uygulayan, tehdit, hakaret ve darp uygulayanlar hakkında şikayetçi olan Aktaş, Alaca kararının bir sürgün olduğunu vurguladı.

Liyakatsiz siyasiler ve yöneticilerin olmaması gereken yerlerde çalıştığı için bunların yaşandığını da sözlerine ekleyen Aktaş, hukuk önünde verdiği mücadelenin sonuna kadar takipçisi olacağını ifade etti.(Kaynak:https://www.leblebi.tv/il-saglik-mudurlugunde-mobbing-sonucu-surgun-iddiasi?fbclid=IwAR2KVIFzGvy62OCo4pRGMT3iJoorrTa34XuSEwBfrlMPIxa1d5p_LJcLji4)

Editör: Ceren Yıldız