Bu konu her ilde var son olarak gündeme taşıyan Gür Haber  oldu. Gür Haber'de pandemi döneminde  il Sağlık Müdürlüğünde akşama kadar bilgisayarda fal bakan 40 torpilli hemşire görev yaparken kamu da işçi olan kişilere ateş ölçer verilip görev yapmasını eleştirip dönemin Valisi Ali Arslantaş ‘ı vicdana davet edildiği ve  Vali Arslantas gereğini yapın talimatı vermiş 40 olarak bilinen torpilli hemşirenin 43 olduğu tespit edilerek hastaneye aktif görevlerine geri döndükleri ve   dönemin siyasileri Vali beye baskı yapsa da sonuç alamadıkları paylaşıldı.

10 kişinin hayatını kaybettiği kazada otobüs şoförü tutuklandı 10 kişinin hayatını kaybettiği kazada otobüs şoförü tutuklandı

Darısının Sağlık Bakanının talimatı ile tüm illerde uygulanması.

Gür Haber'de yer alan  yazıdan ilgili bölümler;


……………………..


30 yıllık hemşire nöbet tutarken 5 yıllık hemşire nöbetsiz birimlere veriliyor.

…………………………


 Önemli bir konu da 40/ 50 hemşirenin idari katta torpilli bir şekilde değerlendirildiği bilgisi. 


………………………………


Hatırlarsınız pandemi döneminde il Sağlık Müdürlüğünde akşama kadar bilgisayarda fal bakan 40 torpilli hemşire görev yaparken kamu da işçi olan kişilere ateş ölçer verilip görev yapmasını eleştirip dönemin Valisi Ali Arslantaş ‘ı vicdana davet etmiştim. Vali Arslantas gereğini yapın talimatı vermiş 40 olarak bildiğimiz torpilli hemşirenin 43 olduğu tespit edilerek hastaneye aktif görevlerine geri dönmüşlerdi.  Dönemin siyasileri Vali beye baskı yapsa da sonuç alamadılar.


Benzer bir durum hastanede yaşanıyor. 


Başhemşire ve ekibinin uygulamaları mercek altına alınmalı. Huzursuzluk son bulmalı aksi halde bundan hasta zarar görür ve siyasi  iktidar kaybeder.


 

Kaynak: rss