Otopark sorunun ortadan kaldırılması gerektiğini ifade eden CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural: "Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi acil servisi önünde yol boyunca otopark olmaması nedeniyle hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarının sağlı, sollu park ettikleri araçlar trafiği tehlikeye atmaktadır. Kaldırım işgali yapan araçlar aynı zamanda yayaların güvenli bir şekilde yürüyüşünü engellemektedir. Otopark eksikliği; okulların ve dolayısıyla öğrencilerin yoğun olduğu bir bölge olan bu hatta yaya güvenliğini de zora sokmaktadır. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde okullarına ulaşmalarını sağlamak yetkililerin önlem alması gereken zorunlu bir kamu görevidir. Bu konuda yetkilileri gerekli önlemleri almaya ve hassasiyet göstermeye, halk tarafından net bir şekilde görünen bu sorunu bir an evvel çözmeye davet ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak önerimiz ise; şu anda atıl durumda olan eski hastane binası alanı içerisine katlı otopark yapılmasıdır. Yapılacak olan bu katlı otopark bölgedeki yoğun park ihtiyacını giderecektir. Hastane yerleşkesi içinde katlı otopark yapılabilecek alanlar teknik bir inceleme sonrasında rahatlıkla belirlenebilir. Otopark sorununun çözümü tarihi ve kültürel değere sahip, kent kimliğimizin sembolü olan Kız Meslek Lisesi ve Yayla Okulunun yıkılması değildir. 

Bakanlar Kurulu ile MYK'da değişim olacak mı? Bakanlar Kurulu ile MYK'da değişim olacak mı?

Kimsenin canına, malına zarar gelmemesi için konunun muhataplarının bir an evvel sorunu çözmek adına göreve davet ediyoruz."

(Pusula Gazetesi)

Kaynak: