Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman KAYA sosyal medya platformu X de yaptığı açıklamada  "Sendikamız hakkında mesnetsiz ifadelerde bulunan Pozantı Devlet Hastanesi idari ve mali hizmetler müdürü #AyseAvan hakkında suç duyusunda bulunduk. Yüce yargıya güvenimiz tamdır." ifadelerine yer verdi.

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman KAYA sosyal medya platformu X de yaptığı paylaşımda Adana Pozantı 80. Yıl Devlet Hastanesi İdari Ve Mali Hizmetler Müdürünün  4688 sayılı sendikalar kanunu ihlal ettiğini ve görevini kötüye kullandığını iddia ederek, İl Saplık Müdürü Uzm. Dr. Halil NACAR'ı ve Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA'yı  etiketleyerek görevi kötüye kullanmaktan souşturma açılıp  açılmayacağını sordu.

 Acil Servislerde Kayıt İşlemlerinde Görev Yapan Personelin Mali Haklarında Kayba Neden Olan Yazısını Yargıya Taşındı Acil Servislerde Kayıt İşlemlerinde Görev Yapan Personelin Mali Haklarında Kayba Neden Olan Yazısını Yargıya Taşındı

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman KAYA sosyal medya platformu X de yaptığı paylaşımda

"İliniz Pozantı Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü olan #AyseAvan’ın bu iftirası karşısında kendisine görevini kötüye kullanmaktan ötürü soruşturma açmayacak mısınız?

Sayın@drfahrettinkoca

Devletin makamını 4688 sayılı sendikalar kanunu ihlal ederek kullanan Adana/Pozantı Devlet hastanesi idari ve mali hizmetler müdürü Ayşe AVAN’a idari soruşturma başlatmayacak mısınız?@halilnacar01  #AyseAvan" ifadelerine yer verdi.

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman KAYA ayrıca  ekran kaydı ile tescilleyip hemen akabinde kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da ifade etti.

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman KAYA sosyal medya platformu X de yaptığı paylaşımda

"Yükselişimizi bizleri karalayarak durdurmaya çalışacağını zanneden Adana ilimizde ki bir idarecinin hastane grubunda hakkımızda asılsız ithamlarda bulunduğunu duydum. Bu idarecinin yaptıklarını ekran kaydı ile tescilleyip hemen akabinde kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Devletimizin koltuğunu kendi şahsi emelleri için kullanmalarına izin vermeyeceğiz!" ifadelerine yer verdi.

Editör: Ceren Yıldız