Tıbbi Sekreter Çalıştayı Adana'da Yapıldı Tıbbi Sekreter Çalıştayı Adana'da Yapıldı

Hürriyetçi Sağlık Sen genel başkanı Muhammet Birinci, beraberindeki heyetle Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri genel müdürü Dr.  Celal ŞAHİN’i makamında ziyaret ederek Araştırmacıların mağduriyetlerini dile getirdi.

Hürriyetçi Sağlık Sen genel başkanı Muhammet Birinci, ziyarette ele aldıkları konular arasında yer alan Araştırmacıların sorunları ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Yönetim Hizmetleri genel müdürü ile yaptıkları görüşmede, 375 sayılı KHK’nın geçici 11. Maddesine göre zam ve tazminatlar ile ek ödeme bakımından müdür yardımcısı ile eşitlenen Araştırmacıların her ay yaklaşık 13 bin TL kayıplarının olduğunu, hem  % 20 artırımlı ek ödemeden ve hem de taban ve teşvik ödemelerinden mahrum bırakıldığını ifade ettiklerini belirtti. Birinci, 23 Haziran 2022 tarihinde yayınlanan 7411 sayılı Kanun’un 12. Maddesinde yapılan düzenleme ile, döner sermaye bütçesinden ödenen ek ödemelerin artık genel bütçeden ödenmeye başlanması ile birlikte % 20 artırımlı ek ödemeden kesinlikle yararlandırılması gerektiğini ifade ettik, dedi.

Taban ve teşvik ödemeleri hakkında hukuki bir düzenlemeye gidilerek mali kayıplarının giderilmesi gerektiğini aktardıklarını belirten Birinci, sağlık bakanlığının, geçmişte hizmeti geçen Araştırmacılara bir vefa borcu olduğunu belirtti.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Celal Şahin’in, Araştırmacıların bilgi ve tecrübelerinden yararlandıklarını, mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çabayı sarf edeceklerini ifade ettiğini belirten sendika genel başkanı Birinci, konunun takipçisi olacaklarını, genel müdür Şahin’in samimi ve çözüm odaklı yaklaşımı ile, cesaret, vakar ve liyakatle bütünleşik adil bir yönetim anlayışına sahip hizmet ehli bir idareci olduğuna tanıklık ettiklerini sözlerine ekledi.

Editör: Sercan Yılmaz