Sinop-Boyabat kara yolunun 15. kilometresinde E.Ç. idaresindeki hafif ticari araç, Selahattin Bulut'un kullandığı otomobille çarpıştı. Çarpışmanın ardından hafif ticari araçta yangın çıktı.
 İhbar üzerine bölgeye itfaiye, polis, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Araçtaki yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Kazada, hafif ticari aracın sürücüsü E.Ç'nin yanı sıra aynı araçta bulunan Gerze Devlet Hastanesi'nde görevli doktorlar Sena Sakin ve Mehmet Turan Yazlar ile otomobilde bulunan R.T. olay yerinde hayatını kaybetti.

11 Haziran 2024 tarihinde Sinop'ta geçici olarak görevlendirildikleri hastaneye giderken meydana gelen trafik kazasında vefat eden Dr. Mehmet Turan YAZLAK ve Dr. Sena SAKİN ve yaralananlar diğer hekimler ile sağlık çalışanları için 15/06/2024 tarihinde HEKİMSEN  doğrudan suç duyurusunda bulundu.

Usulsüz yapılan geçici görevlendirme işlemlerinin sorumluları ile elim kazanın yaşanmasına sebebiyet veren ilgililerin cezalandırılmasını talep etti.

Hekimsen Hukuk Birimi olarak tüm şüphelilerin cezalandırılması için sürecin takipcisi olacaklarını belirtti.

Bakan Güler'den Yunan Bakan'a yanıt: Turistik gezi için bekliyoruz Bakan Güler'den Yunan Bakan'a yanıt: Turistik gezi için bekliyoruz

Editör: Ceren Yıldız