Başıboş köpek tehlikesi Türkiye gündeminden düşmüyor.  Vatandaşların canını tehlikeye atan başıboş köpek istilası, hastanelerde de devam ediyor.

 

Eyyübiye ilçesinde bulunan ve günde binlerce hastanın giriş yaptığı Hastanenin acil ve ziyaretçi giriş kapısı önünde başıboş bir şekilde dolaşan köpeklerin vatandaşları tedirgin ediyor. Acil servise gelen hastaları başı boş köpekleri ile büyük tehlike atlatıyor. Özellikle araç parkların olduğu hastane bahçesinde sürü halinde dolaşan sokak köpekleri, hastaneye gelen vatandaşlara korku dolu dakikalar yaşatıyor.

Ahşap kaşık ustası hemşire Ahşap kaşık ustası hemşire

Hastane acil girişinde önünde toplanan köpekler yiyecek bulma çabası tehlikeli görüntüler oluşturuyor. Köpeklerden korkan insanlar hastaneye girmekte güçlük çekerken görevlilerin uzaklaştırma çabası kesin çözüm bulmuyor.

 

Sabah erken saatte gelen sağlık çalışanları da zor anlar yaşıyor. Bazı kurumlara şikayet yapıldığı halde gerekli çalışmaların yapılmadığı görüldü.

Vatandaşlar ve sağlık çalışları, Hastanede tehlike yaratan köpeklerin bir an önce barınma yerlerin götürülmesi için yetkililerin çözüm bulmalarını istediler.(Urfaantik)

Editör: Ceren Yıldız