AK Parti'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak gündeme gelen Halil Nacar, şehirde büyük bir ilgi odağı haline gelmiştir. Bu nedenle, internet kullanıcıları arama motorları üzerinden Halil Nacar'ın kimliği, geçmişi ve kariyeri hakkında detaylı bilgiler aramaktadır. Halil Nacar'ın kim olduğu ve daha önce hangi görevlerde bulunduğu konusundaki merak, hızla artmaktadır. Peki, Halil Nacar kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi görevlerde yer aldı, ne mezunu? İşte detaylar...

 

HALİL NACAR KİMDİR?

Doktor Halil Nacar, 1975 yılında Adana Kozan'da dünyaya geldi.

HALİL NACAR NE MEZUNU?

İlkokul ve ortaokul eğitimini Adana'da tamamladıktan sonra, 2001 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

HALİL NACAR NERELERDE GÖREV ALDI?

Sağlık kariyerine farklı şehirlerde, özellikle Hatay ve Şanlıurfa'da çeşitli sağlık kurumlarında başlayan Nacar, uzmanlık alanı olan Anestezi ve Reanimasyon üzerine eğitim aldı.

Bakan Işıkhan'dan 'kademeli emeklilik' açıklaması Bakan Işıkhan'dan 'kademeli emeklilik' açıklaması

Adana'ya dönerek çeşitli hastanelerde yöneticilik ve başhekimlik görevlerinde bulunan Nacar, 2013 yılında Adana Devlet Hastanesi'nde Başhekimlik görevini üstlendi. Ardından, 2014 yılında Seyhan Devlet Hastanesi'nde başladığı başhekimlik görevini 14 Ağustos 2020 tarihine kadar sürdürdü. 14 Ağustos 2020 tarihinde Adana İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanarak bu göreve başladı.

HALİL NACAR KAÇ YAŞINDA?

 Doktor Halil Nacar, şu an itibariyle 49 yaşındadır. Kozan ilçeli olan Nacar, Adana'nın yerel kimliğini taşımaktadır. Evli ve üç çocuk babası olan Halil Nacar, aynı zamanda iyi derecede Almanca bilmektedir.

Halil Nacar kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi görevlerde yer aldı, ne mezunu? ile ilgili etiketler 

Kaynak: rss