Öncü Haber'den  Savaş ARI'nın  haberi 

Düzce’de sağlık hizmetinin önemli bir ayağı olan üniversite hastanesi yine eski günlerdeki gibi sorunlarla adından söz ettirir oldu. Hastanenin acil servisinde görevli güvenlikçilerin çekirdek çitleyip yakındaki kadınlara aldırış etmeden argo kelimeler kullanması hizmette kalitenin geldiği son noktayı gözler önüne serdi. Hayati önem taşıyan yangın merdivenlerinin malzeme istiflenmesi yüzünden yürünmeyecek vaziyete gelmesi ile personelin yakışıksız tavırları şifa bulmak için hastaneye gidenleri yaka silker hale getirdi. Hastane yönetiminin şikayet ve sıkıntılara seyirci kalması ise sorunların yumak olmasını körüklüyor.

Yangınmer

Üniversitenin dümeninden başlayarak her kademe gerçekleşen değişimin ardından özlendiği gibi yine “Bölgeye hitap eden sağlık kuruluşu” olması beklenen hastane, yine sorunlar silsilesi ile gündemde…

HASTA VE HASTA YAKINLARI ‘DUYARSIZLIKTAN’ ŞİKAYETÇİ

Öncü Haber Merkezi’ne Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde karşılaştıkları sıkıntıların fotoğraf ve videolarını atan hasta ve hasta yakınları, duyarsızlıktan dem vurdu. Üniversite hastanesinin tıpkı önceki yıllardaki gibi özel hastane mantığında hizmet verdiğinin altını çizen tepkili vatandaşlar, en öncelikli temizlik ve olmazsa olmaz hasta haklarının ikinci plana itilmesinden dert yandı.

Yangın Mer2

‘Kaliteli hizmet’in yerinden yeller estiğinin altını çizen Düzceliler, doktorundan güvenlik görevlisine kadar hastalara yönelik kötü tutum ve davranışlardan bıktıklarını ifade etti.

HASTALAR VARMIŞ KİMİN UMURUNDA?

Emine Erdoğan: Anadolu toprakları kadim tıp kaynakları açısından önemli bir konumdadır Emine Erdoğan: Anadolu toprakları kadim tıp kaynakları açısından önemli bir konumdadır

Gönderilen videolarda en dikkat çeken hastalara aldırış edilmeden hakaret içeren sözler kullanan personel oldu. Hastanenin acil servisi kırmızı alanında sıra bekleyen ve aralarında kadın hastaların da olmasını umursamayan güvenlik görevlilerinin argo konuşması büyük tepki çekti.

Gg.3

ÇEKİRDEK EŞLİĞİNDE KÜFÜRLÜ MUHABBET

Bir hasta tarafından cep telefonu ile görüntülenen güvenlik görevlileri, bir taraftan sıra bekleyen hastalara aldırış etmeden küfürlü konuşurken, bir taraftan da çekirdek çitliyor. Bu durumdan rahatsız olan kadın hasta, çektiği görüntüleri 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gönderdi. Görüntülerde güvenlik görevlileri n rahat tavırları dikkatlerden kaçmadı.

Güvenlik Görevlisi

YANGIN MERDİVENLERİ NE HALE GELDİ?

Yine Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gönderilen görüntüler, ‘Bu kadarına da pes’ dedirtti. Hastanenin görüntülerde hastanenin yangın çıkış merdivenlerinin depo olarak kullanıldığı görülürken, rektörlük ve hastane yönetiminin bu iki konuyla ilgili bir an önce harekete geçmesi bekleniyor.

Kaynak: rss