Bioderma güneş kremleri kişiler için önemli olan bir etkendir. Bu tarz kremler cildi güneş ışınlarından korumak için büyük öneme sahiptir. UVA ve UVB gibi zararlı ışın türlerine karşı koruma sağlar. Aynı zamanda radyasyon etkilerinin cilde geçmesini engeller. Sıcak yaz aylarında cilt sağlığına fazlasıyla dikkat etmek gerekir. Güneş kremlerini sadece yaz aylarında değil kış mevsiminde de kullanılması tavsiye edilir. Güneş kremleri kişilerin cilt tiplerine göre değişkenlik gösterir. Cilt tipinize uygun olan güneş kremini tüm sene boyunca gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Güneş kremi seçiminde kritik unsurlar yer alır. Mevsim koşulları, cilt tonu, kişinin cinsiyeti, yaşı ve cilt üzerinde oluşan problemleri gibi sebepler bulunur. Cilt yapısını tam anlamı ile bildikten sonra her yaştan kişinin güneş kremini kullanması önemli bir unsurdur. Bitkisel içeriğe sahip güneş kremleri son dönemlerde oldukça popülerdir. Laboratuvar koşullarında üretimi gerçekleşen güneş kremleri güneşe karşı yüksek koruma içeriğine sahip olduğu bilinmektedir. Farklı markaların zengin seçenek sunduğu bu alanda Bioderma öne çıkan bir marka. Üretici özellikle farklı segmentteki güneş kremleri ile tercih ediliyor. Bioderma güneş kremi fiyatları ise özelliklere göre değişkenlik gösterir. Bioderma güneş kremleri ve losyonları ürünleri hakkında bilgi edinerek bu ürünleri de güneş kremi siparişi vermeden önce değerlendirebilirsiniz.

Güneş Kremleri Ne İşe Yarar?

Güneş kremi cilt yapısının zararlı güneş ışınları ile oluşan olumsuzlukların önüne geçer. Güneş kremlerinin birçok yararı bulunur. Bu yararları aşağıdaki maddeler sayesinde öğrenmeniz mümkündür.

●      Cildi zararlı güneş ışınlarına karşı koruma sağlar.

●      UVA gibi ışınların radyasyon riskinin yüksek derecede olması ve UVB ışınlarının DNA yapısına verilen hasarı tetikleyebilir. Bu durumun önüne geçer.

●      Uzun süreli ve düzenli kullanımda kırışıklıkları ve ince çizgilerin oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

●      Melanin renk pigmentlerinin salınımını kontrol eder. Bu sayede cilt lekelerinin oluşumunu engellemiş olur.

●      Yüzeyde oluşan güneş yanıklarını önlemeye yardımcı olur.

●      Soyulma gibi problemlerin önüne geçer.

●      Cildin elastikiyetini korur.

●      Güneş cildi kurutarak su kaybına neden olur. Güneş kremi sayesinde cilt üzerinde bariyeri güçlendirir. Aynı zamanda nem dengesini korur.

Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Avene güneş kremi kullanmanın sayısız bir şekilde faydaları yer alır. Günlük bakımda güneş kremi kullanımını eklemeniz gerekir. Güneşe aşırı bir şekilde maruz kalındığı zaman cildiniz zarar görebilir. UVA ve UVB ışınları; erken yaşlanma gibi problemlerin önüne geçer. Aynı zamanda güneş lekeleri ve kırışıklık gibi cilt hasarlarının başlıca sorumluları arasındadır. Yüz güneş kremi, özellikle yüksek güneş koruma faktörlü bir yüz güneş kremi, yüksek UVA koruması sağlar. Bu durumun yanı sıra cildi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korur. Güneşe uzun süre maruz kalmak cildin erken yaşlanmasına neden olur. Güneş ışınları cildin kolajen ve elastin yapılarına zarar verir. Kırışıkların çıkması ve güneş lekelerinin meydana gelmesinde rol oynar. Avene güneş kremleri tercih ederek bu zararlardan korunabilirsiniz. Aynı zamanda erken yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz. Güneş kremleri cildi nemlendirme özelliğine sahiptir. Yaşlanma belirtilerini azaltır. Böylece sağlıklı ve genç görünüme kavuşmak mümkün olur. Avene güneş kremleri ve losyonları kategorisinde markaya ait birçok çeşit yer alır. Avene güneş kremi fiyatları incelemesi yaparak marka hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Güneş Kremi Kaç Kere Yenilenmesi Gerekir?

Güneş kremlerini kaç kere yenilenmek gerekir sorusunun yanıtı oldukça basittir. Güneş kremlerinin ne kadar süre boyunca dayanacağı tercih edilen güneş kremine göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda bu durum SPF seviyesine bağlı olur. Genellikle, kremin UV ışınlarına karşı etkisini korumak için kullanılır. En az 2 saatte bir yenilenmesi gerekir. Uzmanlar, terleme ve suya maruz kalındığı durumlarda daha sık bir şekilde güneş kremi kullanılmasını önerir. Su geçirmez bir formüle sahip ürünler tercih edilmesini tavsiye etmektedir.

Muğla’da hastane otoparkında yangın: Otomobil küle döndü! Muğla’da hastane otoparkında yangın: Otomobil küle döndü!

Editör: Sercan Yılmaz