Zamlı Maaş Tabloları Sağlıkçıları Çileden Çıkartıyor

Zamlı Maaş Tabloları Sağlıkçıları Çileden Çıkartıyor

Eflasyon zammının belli olmasıyla beraber memurlara % 4+ 1,5 zam yapılacak. Hemen hemen her gazete ve internet sitesinde mesleklere göre çalışanların maaşları verilmektedir. Listelere bakan sağlık çalışanları ise hem listede gördükleri ücretleri alamıyor hemde diğer meslek grupları ile aralarında ciddi maaş farkları var.

6 yıl tıp fakültesi üzerine 5 yıl uzmanlık  okuyan bir uzman tabip performans hariç sadece 7 bin 400 lira maaş alırken , uzman hekimin akademik öğrenciliğinin yarısından bile az öğrenimi olan hakim ve savcılar 16 bin 250 tl maaş alacak.

Emekliliği gelmiş lisans mezunu bir hemşire tüm ek ödemeler dahil 5 bin 170 lira maaş alacakken , göreve yeni başlayacak bir polis memuru 5 bin lira maaşla işe başlayacak. 

Göreve yeni başlayan lise mezunu imam 3951 lira maaş alacakken , göreve yeni başlayan lisans mezunu hemşire 4100 lira maaş alacak

Geçmiş yıllarda nasıldı ?

2004-2011 yıllarına kadar göreve yeni başlan öğretmen,polis,astsubay vb meslekler arasından en yüksek maaş hemşirelerindi.

Son 9-10 senedir sağlık çalışanları maaşları eridi. Sabit ek ödeme adı altında sağlıkçılar ortalama devlet memuru maaşının altında kaldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 15:27

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
saglık mem hemşire
saglık mem hemşire - 9 ay Önce

artık bu mesleği yapmaktan iğreniyorum masa başı düz memur ol daha iyi Degerimizin kiymetimizin bilinmesinin muhatap alinmamizin tek çaresi greve gitmek iş bırakmaktır bundan yıllar önce yüzlerce polis nasıl meydanlarda yürüdüler ise bizlerede sıra gelmiş görünüyor kamuda en düşük maaşı alanlar olarak o zaman yapabiliyorlar yapsinlar doktorlar ameliyat larini,baksinlar hastalarına yapsınlar tedavilerini de görelim yapılması gereken hemşire ve sağlık memurlarının toplum sağlığı yani erkek hemşirelerin maaşlarını ve özlük haklarını yüksekmektir.,hasta demek doktor hemşire sağlık memuru demektir gerisi angaryadir tedavilerini yapan hasta ile birebir ilgilenen kişilerdir.adam laborant hastayı görmez hasta yakinini görmez materyal üzerinde makine ile çalışır işi makine yapar olacak ismidir her çalışanı aynı saymak ŞAVAŞTA DEPREMDE DOĞAL AFETLERDE DARBELERDE SALGIN HASTALIKLARDA VB VB OLAYLARDA HEP HEMŞİRESİ SAGLIK MEMURU DOKTORU VARDIR HANGİ BAKANLIĞIN HANGİ KURUMUN ÇALIŞANI NE HAFTASONU NE BAYRAMI NE GECESİ NE YAZ TATİLİ NE KIŞ TATİLİ NE KAR TATİLİ NE RESMİ TATİLİNDE ÇALIŞIR SADECE SAGLIK ÇALIŞANLARI ÇALIŞIR VARDIR HER ZAMAN GÖREV NÖBET ANGARYA İŞLERDE BİZLER GÖREV BAŞINDAYIZ. BAKIN SURİYE BARIŞ HAREKATINDA DA BİZLER VARIZ SAĞLIK PERSONELİ OLARAK AMA DİĞER KURUM ÇALIŞANLARI BÖYLEMİ HAFTA İÇİ 8,5 MESAİSİNİ YAPAR OOH SONRASI YAN GEL YAT BU KADAR ÇALIŞMANINDA BİR KARŞILIĞI OLAMALIDIR BU KAMUDA EN DÜŞÜK MAAŞI ALIYOR OLMAMIZ DEĞİLDİR.hastanın altını bokunu temizle banyosunu yaptır tedavilerini yap enfeksiyonuyla uğraş,bulaşıcı hastalıklarıyla uğraş bunun karşığı bu emeğein karşılığı en düşük maaş olarak mı olarak

bu mesleği seçtiğim güne… ulan benle beraber işe başlayan 15 yıllık polis arkadasım 6500 tl den aşağı maas almazken astsubay arkadasım 8000 tl asağı maaş almazken benim hersey dahil elime gecen 4600 tl varmı böyle birsey zamanında dönüp bakmadığımız meslekler bizlerin maasını 2 ye katladı.yeni işe başlayan bir bekçi bile 4800 tl maas alıyor bu ülkede.zabıtası 5500 tl öğretmeni 6000 tl vaizi 8000 tl imamı 4500 tl alıyor.madem bu meslek bu kadar değersiz madem ihtiyac yok kapatın bu bölümleri herseyi doktorlar yapsın Hasta hakları dediler ağzımıza sic….lar şimdi de bu oh ne güzel . öğretmen ler için performans sistemi gelecekti hepsi itiraz etti şimdi gündemde bile yok memursen değil öğretmen sen olmuş sağlık sende bunun altında eziliyor hiçbir kazanım yok iken elimizde ne varsa alıyorlar yazıklar olsun bu meslekten bu bakanlıktan iğreniyorum imkanım olsa başka kuruma geçer 8,5 mesaimi bilirim .artık bu mesleği yapmaktan iğreniyorum masa başı düz memur ol daha iyi Degerimizin kiymetimizin bilinmesinin muhatap alinmamizin tek çaresi greve gitmek iş bırakmaktır bundan yıllar önce yüzlerce polis nasıl meydanlarda yürüdüler ise bizlerede sıra gelmiş görünüyor kamuda en düşük maaşı alanlar olarak o zaman yapabiliyorlar yapsinlar doktorlar ameliyat larini,baksinlar hastalarına yapsınlar tedavilerini de görelim yapılması gereken hemşire ve sağlık memurlarının toplum sağlığı yani erkek hemşirelerin maaşlarını ve özlük haklarını yüksekmektir.,hasta demek doktor hemşire sağlık memuru demektir gerisi angaryadir tedavilerini yapan hasta ile birebir ilgilenen kişilerdir.adam laborant hastayı görmez hasta yakinini görmez materyal üzerinde makine ile çalışır işi makine yapar olacak ismidir her çalışanı aynı saymak,o zaman hastaları görmeyen çalışanların perpormansini nasıl olcaceksiniz sıfır döner alacak demektir kim puan verecek kapalı kapılar ardında çalışan kişilere

>

ALİ BABACANI BEKLİYORUZ
ALİ BABACANI BEKLİYORUZ @saglık mem hemşire - 9 ay Önce

ALİ BABACAN GELECEK, SORUNLAR NOLUR BİLEMEM ;)

laborant
laborant @saglık mem hemşire - 9 ay Önce

sınıf ayrımı yapmaya devam edin avucunuzu yalarsınız bu kafayla laborant tüm hastaneye bakar ya siz kendinizi ne zannediyorsunuz

A.G.A
A.G.A @saglık mem hemşire - 9 ay Önce

LABORANTLAR NÖBET TUTMUYORMU.DEDİĞİN O CİHAZLARIN ARASINDA 24 SAAT 16 SAAT NÖBETTE KAL NEDEMEK İSTEDİĞİMİ DAHA İYİ ANLAYACAKSIN EMİNİM.EN BASİTİ İŞİTME DUYULARINI KAYBEDİYORSUN ZAMANLA.RİSKSE BİZDEN DAHA ÇOK KİM RİSK ALTINDA.HASTANIN KANIYLA, BALGAMIYLA, İDRARIYLA, GAİTASIYLA BİZ MUHATABIZ.BENCE LABORANTLARA SÖYLEDİKLERİNİ BİRDAHA GÖZDEN GEÇİR.

3600 ek göstergemiz verilsin artık
3600 ek göstergemiz verilsin artık @saglık mem hemşire - 9 ay Önce

Kaç seçimdir, laftan başka bir şey yok.

Nerde bu Sağlıksen?

Nerde AK PARTİ?

Sağlıkçilar kuşa dönen sabit ek ödemesinin emekli maaşına yansıtılmasını istiyor
Sağlıkçilar kuşa dönen sabit ek ödemesinin emekli maaşına yansıtılmasını istiyor @saglık mem hemşire - 9 ay Önce

Sayın Bakanım,

Meslektaşlarınızın yani doktorların sabit ek ödemesi emekli maaşlarına yansıtıldı. Hem Bakanımız hem de isterse etkili olan yetkili sendika ne yazık ki benim de üyesi olduğum SAĞLIKSEN biz hemşireleri unuttu.

Soruyorum size Sağlık hizmetini doktor tek başına mı sunuyor vatandaşa?

Bunda biz hemşirelerin payı yok mu?

Doktorun orderini kim uyguluyor, hastaya?

Biz hemşireler insan değil miyiz?

Fizyoterapistler, psikologlar, sosyal çalışmacılar, Ebeler, ATTler, ....

Biz de sağlık hizmeti sunuyoruz. Doktorla aynı hizmeti , birlikte vatandaşa sunuyoruz.

Hakkımız olan sabit ek ödememizin emekli maaşımıza yansımasını istiyoruz.

Memur
Memur - 9 ay Önce

Yaşasın saglik sen yetkili o degil mi millette halinden memnun

attci
attci - 9 ay Önce

sayın admin üstdüzey makamlarla röportaj yaparken de bunlardan bahsediyormusunuz? şayet evet ise acaba düşünceleri nedir? İyi koşullarda yaşamak tüm insanların hakkı olduğundan da bahsettiğinizi varsayıyorum?!

Hemşire
Hemşire - 9 ay Önce

11 yıllık lisans hemşirelik her ay maaşım kesiliyo bana kalan 2900 maaş +sabit o yüzdende her kurumda emeklisi gelmiş ama olmayan olsa gecinemeyecek hemşire çokça var bu konularında dile getirirseler seviniriz takmışlar geçici görevli personele maaslardan bahsedin birazda unvan değişikliği sınavından bahsedin mesela

Ebe
Ebe - 9 ay Önce

Aynen bu maaşla geçinemiyoruz acil düzenleme gerekir.

Uğur Çetinkaya
Uğur Çetinkaya - 9 ay Önce

Bu televizyonlarda bahsedilen sağlıkçı maaşları hangi ülkede geçerli.En düşük memur maaşı diye haber yapılıyor bizim ki ondan da düşük...Bunları da açıklamanızı istiyorum sayın admin

Yağmur kılıç
Yağmur kılıç @Uğur Çetinkaya - 9 ay Önce

Katılıyorum Uğur ağbi :)

Kimle mimle
Kimle mimle - 9 ay Önce

Vicdanı, adaleti olmayan sadece kendi menfaatini düşünen milliyet, din sömürücüleri gitmeden bize huzur yok. Şehir hastaneleri cukkasını yiyecekler daha, çalışan giderleri az olsun ki zengin adamları daha zengin olsun. Biz tepki vermezsek hakkımızı daha çok çalarlar. Site yayınlama işine gelmez , sistem adamısınız ne de olsa aynı yerden beslendiginiz için.

Alper
Alper - 9 ay Önce

Sağ mem hemşire:Sen kendi sektöründe kendini aytıştırıp doktorla bir tutar laborantı küçümsersen daha çok beklersin dayanışmayı,birlikteliği...Allahın Sağ.mem kalmış Laboratı beğenmiyor,,????

Ppp
Ppp @Alper - 9 ay Önce

Bu ne saçmalıyor


SIRADAKİ HABER