Yüksekova’da hasta kurtarma operasyonu

Yüksekova’da hasta kurtarma operasyonu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Yeni Işık köyünde yüksek ateş ve burun kanaması şikayeti olan 4 yaşındaki Esmanur, ekiplerin saatler süren çalışması sonucu hastaneye ulaştırıldı.

İlçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Yeni Işık köyünde ikamet eden 4 yaşındaki Esmanur Özbek'in yüksek ateş ve burun kanaması şikayeti üzerine ailesi tarafından 112 Acil Servis ve ilçe özel idaresi ekiplerine haber verildi. Kardan dolayı kapanan yolda güçlükle ilerleyen ekipler, 3 saatin sonunda köye ulaşarak minik Esmanur'a ilk müdahaleyi yaptı. İlk müdahalenin ardından Esmanur ambulansa alınarak Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
YÜKSEKOVALI SAĞLIKÇI
YÜKSEKOVALI SAĞLIKÇI - 10 ay Önce

Sağlık ALLAH'a emanet. Bu idarecilerle korkarım ki büyük patlaklar olsun, hatta bugüne kadar olmaması bile mucize. Herşeye rağmen çalışan gayretli personel sayesinde tutunuyor. Gelin görün, soruşturun, gözlemleyin idareciler kimlerdir, nerdeler, ne yapıyorlar, aidiyetleri ne düzeydedir? Ayrıca anketler yapılacaksa buralardan yapılmalı. Yoksa çalışanlar ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Ama maalesef idareciler çalışanlar ve vatandaşlar için çok ama çok yetersiz...

SIRADAKİ HABER