‘Yok artık’ dedirten soruşturmaya Doktorlar tepkili!

‘Yok artık’ dedirten soruşturmaya Doktorlar tepkili!

Sağlık Bakanlığı’na bağlı SABİM tarafından  bir aile hekimine, hasta yakınının usulsüz isteğini yerine getirmedi ve hastayı görmeden ilaç yazmayarak kanunlara uyduğu için  tarafından soruşturma açıldı.

Soruşturma, Tokat İl Sağlık Müdürlüğü ve Erbaa İlçe Sağlık Müdürlüğü aracılığı ile doktora tebliğ edildi ve 7 iş günü içerisinde doktorun yazılı savunması istendi.

‘Yok artık’ dedirten soruşturmaya Doktorlar tepkili!

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 00:06

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 6 ay Önce

BUNUN ADI OLSA OLSA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ OLUR. İNANILIR GİBİ DEĞİL. NERDEEENNN NEREYEEEE. SAYGILARIMLA.

A
A - 6 ay Önce

Ne vatandaş memnunuiyeti selimcan olsa olsa şaklabanlık olur bunun adı, artık yeter vatandaşı memnun edelim diye artık bi ... Kaldı

DR
DR - 6 ay Önce

Hasta olmadan bırak reçete yazılması, kayıt alınması bile TCK'ya göre evrakta sahteciliğe girer, hapis cezası vardır. Bundan dolayı bir mağduriyet yaşıyor ise bunun çözüm noktası sağlık çalışanları değil, sağlık politikası ile ilgilenenlerdir.

Saglik
Saglik - 6 ay Önce

Dr lar kendi tanıdıklarına her imkanı sağlıyorlar valla girmeden ilaç rapor vs şimdi vatandaş isteyince mi haksız hadi yaaa...önce bi kendimize bakmamız lazım raporlu ilaç uzman hekim yazmış o kişinin belki gelecek hali yok hem eşi gelmiş ne var bunda yaz gönder sorun çıkarmak milletçe görevimiz zaten asm ler reçete değil ilaç siparişi yazan kurumlar devlet onun için kurdu buraları o yüzden yapılması gereken neyse yapılmalı drlarin bu kadar incelemesi yanlış kural olabilir ama kurallar maalesef vatandaş ve saglik çalışanlarını birbirine düşman etmek için yapılmış...

ibretlik
ibretlik @Saglik - 6 ay Önce

suça teşvik böyle bişey işte

Akıl
Akıl @Saglik - 6 ay Önce

İnşAllah herhangi bir devlet kurumunda çalışan birisi değilsindir, işsiz onca donanımlı insana yazık valla. Yorumun ne kanuna uyuyor, ne kurala, ne mantığa.

Sacmalama
Sacmalama @Saglik - 6 ay Önce

Bilip bilmeden yorum yapma.attigin imzan,bastigin kasen bir sorumluluk versin,bir önemi olsun sonra gel buralarda yorum yap.Bos bos konusma

İsmail
İsmail @Saglik - 6 ay Önce

Devlet eğer bu uygulamayı uygun buluyorsa reçete yazmaya gerek yok. Bir kez rapor çıkartıldıysa eczaneden gidip alınsın. Reçete yazmak isbatı vücuttur. Bu nedenle hasta görülmeden yazılamaz.

TÜRK
TÜRK - 6 ay Önce

Yine bir sözleşmeli yönetici liyakatsızlığı daha... kötü olan bu işler normalleşti artık ... Yönetici cebine koyacağı parayı sağlama alıyorsa gerisi tırıvırı, Ammaaa bir de bu dünyanın öbür tarafı var, kucak kucak odun götürmeye devam edin siz ALLAH'IN ADALETİ ŞAŞMAZ!

Doktor
Doktor - 6 ay Önce

Şimdi bunun neresini düzelteyim diye bir söz var ya bu da tam o. Bu kadar abartılacak birşey yok. İlgili resmi şikayet yapmış resmi şikayet resmi bir şekilde kapatılır. Yapılan ne savunma ne soruşturma yazılı olarak durumun izahı istenmiş. İlgili izahla da vatandaşa bilgi verilmiş. Hepsi bu.

attci
attci - 6 ay Önce

ben anlamam arkadaş aile hekımı ise o ailenin herseyini bilecek. Hasta dr yanına gelınce asm de usg ile kalbe mi bakacak. ben aile hekımliğinin saçma oldugunu dusunuyorım. Ya kapatılması yada güncellenmesi lazım. Entegre hastaneler bunun için büyük bir örnek

mundungus
mundungus - 6 ay Önce

yukarıdaki yazı, soruşturma dahilinde savunma istem yazısı değil ki, sabime bir şikayet olmuş, konuyla ilgili doktordan yazılı açıklama isteniyor, belki hekimin de ekleyeceği bir şeyler vardır, sadece kişinin şikayetiyle mi hareket edilsin yani? Rutin bir uygulama olarak sabime şikayet edilen kişinin açıklaması yazılı olarak istenir. Açıklamasını yapar, bu açıklamaya istinaden şikayet sahibine sabim üzerinden bilgi verilir. Şikayet konusuna göre gerek görülürse soruşturma açılabilir de açılmayabilir de.


SIRADAKİ HABER