Yatalak hasta araba bagajında hastaneye taşındı

Kapaklı Yanıkağıl Mahallesi’nde ikamet eden Deniz Kurt isimli yatalak hastayı Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kontrole götüren yakınları, hastane tarafından kendilerine ambulans tahsis edilmediği için hastalarını kendi imkanları ile taşımak zorunda kaldı.

Yatalak hasta araba bagajında hastaneye taşındı

Kapaklı’da ikamet eden 43 yaşındaki Deniz Kurt isimli vatandaş, yaklaşık 4 yıl önce Alzheimer hastalığı nedeniyle hayatının kalanını yatağa bağlı geçirmek zorunda kaldı. Düzenli olarak Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kontrole götürülen Deniz Kurt, hastanenin kendilerine ambulans tahsis etmemesi sonucu araba bagajında evine götürülmek zorunda kaldı.

Konuyla ilgili gazetemize ulaşan hasta yakınları, Kurt’u kontrole götürdükleri sırada geri dönmek için hastaneden ambulans talep ettiklerini belirtti. Hastanenin ambulans talebine sıcak bakmadığını ve bazen saatlerce ambulans beklediklerini söyleyen hasta yakınları, konuya çözüm bulması için yetkililere seslendi.

İL MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ

Öte yandan konuyla ilgili iletişime geçtiğimiz Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, pandemi dolayısıyla ambulansların yoğun olduğunu ancak hastaların ulaşımı için Çerkezköy, Şarköy ve Malkara’ya hasta nakil araçları tahsis edildiğini belirtti. Yanıkağıl’da ikamet eden Deniz Kurt için de harekete geçtiklerini vurgulayan Kalkan, ilerleyen günlerde hasta vatandaşın ulaşımını kolaylaştırmak için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Kapaklı Gazetesi

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER