Vatandaşlar hastane önünde kuyruk oluşturdu

İstanbul'da koronavirüs vaka sayısındaki artışla birlikte vatandaşlar test yaptırmak için hastaneye akın etti. Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'nin Başhekimi Gökhan Tolga Adaş, test yaptıran vatandaşların sayısının fazla olmasının hepsinin hasta olduğunu anlamına gelmediğini söyledi.

Vatandaşlar hastane önünde kuyruk oluşturdu

İstanbul’da vaka sayılarının arttığı bilgisi üzerine vatandaşlar koronavirüs şüphesiyle tekrar hastanelere akın etti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Şişli Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi’ne çok sayıda vatandaş korona virüsü şüphesiyle başvuru yaptı. Test yaptırmak isteyen kişilerin hastane bahçesinde oluşturduğu uzun kuyruk drone ile havadan görüntülendi

"Kontrol için gelenler de var" 

Test yaptırmak isteyen vatandaşların sayısının artması ile ilgili açıklamalarda bulunan Pandemi hastanesi olarak hizmet veren Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'nin Başhekimi Gökhan Tolga Adaşİstanbul’da son günlerde vaka sayılarında artışın olduğunu belirtti. Adaş, vaka sayılarının artması ile insanların ister istemez korkuya kapılarak test yaptırmak istediğini sözlerine ekleyerek, “Bu şekilde gelenler de var. Hava yollarının yurt dışına açılması ile pasaport için de gelenler var. Bunun yanında iş yerlerinden de isteyenler oluyor. Bundan dolayı test yaptıran vatandaşlarımız var. Test yaptıran vatandaş sayısı bizde de arttı. Bunların hepsi hasta olduğu anlamına gelmiyor. Kontrol için gelenler de var” açıklamasında bulundu.

Bakan Koca uyarmıştı

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da tün sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunarak İstanbul’da bulunan vatandaşları uyarmıştı. Bakan Koca uyarısında şu ifadeleri kullanmıştı: “İstanbul’da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı. Temaslı taramasını, test sayısını artırdık. Salgınla mücadelede, şu an, sizlerin uyacağı tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Maskenin önemi arttı. Ve en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz. İstanbul’da en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz. Mecbur olmadıkça kalabalık ortama girmeyin.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 19:39

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER