Tutuklu Sağlıkçılar Tahliye Edildi

Geçtiğimiz aralık ayında SEAH'ta resmi belgelerde sahtecilikle usulsüz ödemeler ve yüklü miktarda zimmet edinildiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada tutuklanan iki kişi cezaevinden tahliye edildi

Tutuklu Sağlıkçılar Tahliye Edildi

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ( SEAH) resmi belgelerdeki sahtecilik sonucu usulsüz ödemeler ve yüklü miktarda zimmet edinildiği iddiaları sonrasında Sağlık Bakanlığı müfettiş göndermişti.
Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı da "zimmet ve resmi belgede sahtecilik" suçlamasıyla soruşturma başlatmış ve dönemin İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Hastane Müdür Yardımcısı E.S ile sağlık memuru B.P 30 Kasım akşamı gözaltına alındı.

BAŞSAVCILIK İTİRAZIYLA TUTUKLANDILAR

Ertesi gün adli makamlara sevk edilen E.S ve B.P; savcılık işlemleri sonrası çıkartıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Sakarya Cumhuriyet Savcılığının üst mahkemeye yaptığı itiraz kabul edilirken yeniden yakalanan E.S ve B.P bu kez tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

TAHLİYE KARARI

Sanık avukatlarının başvurusu sonrası ilgili mahkemece yapılan tutukluluk incelenmesi değerlendirmesi sonrasında E.S ve B.P'nin tahliyesine karar verildi.
E.S ve B.P'nin yargılanmasına tutuksuz olarak devam edilecek.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Çok sayıda hastane personelinin de ifadesinin alındığı soruşturma Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda devam ediyor.

Kaynak Linki:https://medyabar.com/haber/9777027/seahtaki-yolsuzluk-sorusturmasinda-tahliye-karari

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 09:25

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 2 ay Önce

MİLLETİN MALINI ÇALANLAR İDAM EDİLMELİDİR.YOKSA BÖYLE OLMAZ. ÇAL ÇAL BİR AY SONRA DIŞARIDA ???

ANKARA06
ANKARA06 - 2 ay Önce

BİRDE KAPALI DİN DAR BU E.S BUNLARIN HEPSİ HIRSIZ YA...................

DİNDAR
DİNDAR @ANKARA06 - 2 ay Önce

Kapalı olması sana islam düşmanlığı yaptırmasın, rahipler rahibelerde kapalı ama sürekli vatikandan çocuk istismarı haberleri geliyor. Gerçek anlamda müslüman çalmaz, senin gibi de fitnelik çıkarmaz. Anlıyor musun seni gidi "Dini geniş" vatandaş...

SIRADAKİ HABER