Sosyal Mesafeyi Sözleşmeli Yöneticilere Anlatamadı isek

Sosyal Mesafeyi Sözleşmeli Yöneticilere Anlatamadı isek
Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca Sağlık Bakanlığı yaparken sadece talimatlar verip kenara çekilmiyor. Tüm davranışları ile ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile  vatandaşları bilgilendirmeye çalışıyor.

Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, sürecin başlangıcından bu yana sosyal mesafe ve maske uyarısında bulunuyor.

En son Bursa'da bir pazar yerinde çekilen fotoğrafı Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Evden çıkarken mutlaka maske takın. Ama maske, sosyal mesafe olmadan koronavirüs riskinden sizi uzak tutmaya yetmeyebilir" ifadelerini kullandı.
Ancak, bu sosyal mesafe olayını başta sağlık siteminin sınav ile atanan personelinin sınavsız atanan CEO’su sözleşmeli yöneticileri sendika temsilcileri anlamamış görünmektedirler.
Süreç boyunca sağlık çalışanın çalışma sahasında göremediğimiz, kapalı kapılar ardında oturan, esnek mesai uyguladığını personelden gizleyerek, müdür yardımcıları arasında esnek mesai uygulaması yapan ve sözleşmeleri Covid-19 Pandemisi nedeni ile uzatılan Sağlıgın CEO’larının yaptığı sosyal medya paylaşımlarda maske var ise de maalesef sosyal mesafe olayını görmek mümkün değil. Her ne kadar hemşireler gününde bir çok sözleşmeli yöneticiyi sahada göremedik ama sahaya inen sözleşmeli yöneticilerin  hemşireler günü nedeni ile yapılan yapılan paylaşımlarda sosyal mesafe göremediğimiz bir çok fotograf paylaşıldı. Maske takmadan, sosyal mesafeye uymadan oruç açılma fotoğrafları da yer aldı sosyal medyada. Çocukların dışarı çıkma yasağına rağmen sosyal medyadan çocuğu ile sokak fotoğrafı paylaşan Sözleşmeli Yöneticide.
Sendika temsilcilerinde de sosyal mesafe kaidesini maalesef göremediklerimiz mevcut.
Tabi bu yazdıklarımız Sağlık Bakanımızın tüm emeğine rağmen uygulamayanlara. Elbette örnek olan sendika temsilcileri ve Sözleşmeli Yöneticiler de var.
Sağlık Bakanım Sözleşmeli Yöneticilere Sosyal mesafeyi anlatamadı isek sağlık sisteminin önemini nasıl anlatırız
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 01:13

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa
Musa - 7 ay Önce

Tasarruf yapılacaksa 663 teki sözlesme maaşlarini kaldirin
1 milyondan fazla personeli olan bakanlikta vekalet ücretine o işleri yapacak liyakatta en az 200 bin insan varken.Ne iduğu belirsiz adamlarla bakanlık dışından sözleşme nedir. Emniyet amiri neden sözlesmeli değil, hakim savcı neden sözlesmeli degil onlarín işi bizim il sağlıktaki sözleşmeli uzman kadar önemli değil mi?
Diş protez mezunu adamı idari işlerde uzman yap.Röntgen teknisyenini satınalma uzmanı yap.Bunlar işini ne zaman yapmışta işi dışında uzmanlaşmış.Nere baksan dökülüyor.20 yönetici memnun olsun diye 2000 personelin bedduası alınıyor.

HAKKARİ
HAKKARİ @Musa - 7 ay Önce

Bu anlama asıl carcuna Hakkaride yaşanmaktadır. Hakkari eğitim alanında her zaman en başarısız il. Bu yetmiyormuş gibi eğitime hiçbir icraatı olmayan öğretmen cemaat kanalıyla sağlığa idareci olarak görevlendiriliyor. Artık düşünün si sağlığın halini. Birde hastane başarısız oldu diye görevden alınan sağlık bakım hizmetleri müdürü yine camaat istedi diye bu sefer sağlık müdürüğünde başkan yardımcısı kadrosuna atadılar. Bunun gibi ufak olan ilimizde yığınla örneği var hangisine değinirseniz tam bir vaka. Allah bu sistemde çalışanlara ve hakkari halkına sabır versin.

.
. @Musa - 7 ay Önce

Sağlık personeli olarak idarecilik yeteneği olan kaliteli yöneticilerle çalışmak isterim. Sağlıkta Torpille makama gelmiş mobing uygulayan yöneticilerden bıktım.

yahyalı
yahyalı @Musa - 7 ay Önce

Çok yerinde bir tespit

Keşke
Keşke - 7 ay Önce

Keşke bakanımız Fahrettin Koca bizim sesimizi duysada personellerine zulmeden işi gücü gazetelere haber yaptırıp kendini övdürmek olan Balıkesir il sağlık müdürü fevzi ve altındaki tüm yönetimi görevden alsa...

Muğlalı
Muğlalı @Keşke - 7 ay Önce

Muğla il sağlık müdürü maskesiz mesai saatinde devletin arabasıyla pazardan domates biber alıyor, pazarcı bile maske takmış. Koskoca il sağlık müdürü Dr iskender Gencer olayın ciddiyetini anlamamış, bakan bey boşuna çırpınıyor, çünkü ne demek istediğini il sağlık müdürüne bile anlatamamış, vatandaş ne yapsın, garibe gurabbaya gelince hemen ceza kesiyorlar, kessenize kelli fellilere, inanmıyorsanız internete bakın sayın bakanım, sizi seviyor ve her kelimenize değer veriyoruz, birileri değer vermesede.

Dilimizde Tüy Bitti
Dilimizde Tüy Bitti - 7 ay Önce

Dilimizde tüy bitti.663 ün ne kadar devlete yük ve gereksiz bir statü olduğunu söyledik.Bundan sonra aksini söylüyorum.Bu kadrolar daha da arırılmalı gayet verimli çalışıyorlar.Üstelik hepside torpilli daha ne istiyorsunuz ki cillop gibi elemanlar.Bilgi desen yalamış yutmuşlar doğuştan gabiliyetli adamlar.Ne olur bu sayılar artsın.

Yeminli
Yeminli - 7 ay Önce

Sayın bakanım sesimizi duy lütfen !Kocaeli Körfez devlet hastanesine bir el atın bıktık mobingten,bıktık yandaşlarını beslemelerinden

Ebe
Ebe - 7 ay Önce

Sayın Fahrettin Koca ,Kocaeli yi inceleyin ,hep tribüne oynuyorlar personel kan ağlıyor

Mehmet Aygün
Mehmet Aygün - 7 ay Önce

Bu konuda asıl sıkıntı denetim eksikliği, bu uygulamalar taşrada kolluk tarafından yeterince denetlenirse ancak etkili olur ve sonuç alınır.

DR.A.T. ÇANAKKALELİ
DR.A.T. ÇANAKKALELİ - 7 ay Önce

Bizim sözleşmeli yöneticimiz bize anlatmadığı gibi Çanakkale yede anlatamadı. Lakin bey efendinin Çanakkale sağlık teşkilatında itibarı kalmadı. Kamelya altında hakiri-kikiri yapmaktan zamanı yok ki. Ayrıca biz de sağlık Ankara dan değil cemaat ile idare ediliyor. Ama mesai arkadaşlarım canla başla bu açığı kapattı.

Yaşar atabey
Yaşar atabey - 7 ay Önce

Valla ülkenin heryanindan aynı çığlık yükseliyor. Kayırmacılık siyaset is bilmez yönetici ve liyakatsiz vasıfsız idareci. Siyasetin islam dünyası ile ilk tanışmasında hz osman sehit edilmistir. Bu islerden siyaset ve dolayisiyla sendikalar el cektirilmedigi surece bu yara kanamaya devM edecek


SIRADAKİ HABER