Şebekeyi bulan aşı ekipleri, sevinçten zılgıt çekti

Şebekeyi bulan aşı ekipleri, sevinçten zılgıt çekti

Aşılama oranı en düşük illerden olan Van'da sağlık çalışanları, kapı kapı dolaşıp aşılama çalışmalarını sürdürüyor. Gürpınar İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Van'a yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Gölardı Mahallesi'nde Keşiş Yaylası'na çıkanları aşılamak için seferber oldu. Yaylaya giden sağlık ekipleri, çadırları gezerek halkı aşı olmaları için ikna etti. Aşı kaydı oluşturmak isterken telefonun çekmediğini fark eden sağlık çalışanları, dağ taş dolaşıp şebeke aradı. Uzun uğraşlar sonucu telefon şebeke noktasını bulan sağlık çalışanları, sevinçlerini zılgıt çekerek gösterdi. Bir süre burada aşı işlemlerini yapan sağlık çalışanları, şebeke tamamen kesilince bu sefer de yayladakileri araçla Keşiş Gölü'ne yakın bir noktaya götürdü. Burada ambulansta hazırlanan aşılar, vatandaşlara yapıldı. Aşılarını olanlar, sağlık çalışanlarına teşekkür etti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 06:20

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
selam
selam - 2 hafta Önce

Sağlık ordusunun neferlerini bu hale koyan il sağlık müdürleri ve utansın. vatandaşı hastaneye ve aile hekimlerine getiremeyen sistem utansın. aile hekimlerinin kuyruğuna basamıyorsunuz tüm sağlık ordusuna eziyet ediyorsunuz.
toplu sözleşmede görecez ne olacak? 2023 provası duyanlar duymayanlara söylesin teşkilatlar bu yazılarıma kulak versin. basın danışmanları bunları iyi okuyun.

SIRADAKİ HABER