Sahte Türk Doktor Almanya'yı karıştırdı!

Dr. Ozan K.’nin Almanya’nın Hagen kentindeki aşı merkezine koordinatörlüğüne getirildikten sonra sahte doktor olduğu ortaya çıktı. Hâkimlerin, dolandırıcılıktan dolayı hapse giren Ozan K.’yi övdüğü iddia edildi.

Sahte Türk Doktor Almanya'yı karıştırdı!

Sahte belgelerle doktorluk yapan ve aşı merkezi koordinatörlüğüne kadar yükselen Ozan K. önümüzdeki birkaç yılı cezaevinde geçireceği belirtildi. Ayrıca sahte Kızıl Haç doktoru ve Hagen’deki korona aşı merkezi başkanı için de yargılanma kararı çıkarıldı.

Dolandırıcı doktor, evrakta sahtecilik ve unvanı kötüye kullanma suçlarından üç yıl dokuz ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak dolandırıcılık suçundan herhangi bir hüküm kararı çıkmadı.

Yargıç Christian Hoppe, Cuma günü yaptığı açıklamada, “Kendi inisiyatifiyle, bir fail olarak rol yapıp ve kendisi için insanları toplamayı başardı” ifadelerine yer verdi.

Ozan K. sahte onay belgesi ve diğer sahte belgelerle, aylar içinde Hagen kentinden ve Alman Ulusal Kızılhaç Derneğinden 271.835.26 Euro topladı.

Mahkeme, sahte doktorun hastalardan sadece korona testi için aldığı parayı haklı buldu. Sahte doktorun herhangi bir faaliyette bulunmadığı belirtildi. Mahkeme, yasal olarak bu eylemle sahte doktorun kimseyi aldatmadığını, hizmetini düzgün şekilde yerine getirdiğini belirtti.

Mahkeme, sahte doktorun hizmetlerini “teknik olarak kusursuz” ve “niteliksel olarak sorunsuz” değerlendirdi. Hatta sahte doktoru, büyük bir organizasyon yeteneğiyle belgeledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Fail, suçları esnasında çifte şartlı tahliye altında olduğu için, şimdi üç yıl daha hapis cezasına çarptırılıyor.

Hagen cezaevinin mahkûmları, mahkeme öncesi gözaltı sırasında sahte doktoru sözcü olarak seçti.(Artı49 Haber Merkezi)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER