Sağlıkta, kamu kaynaklarında tasarruf hedefi

Sağlıkta, kamu kaynaklarında tasarruf hedefi

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde Bursa, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, ve Yalova il temsilcileri katıldı. Toplantıda, Sağlık Bakanlığı'nda kurulan tasarruf ofisinin, kamu bütçesindeki harcamaları finansal ve sosyoekonomik açıdan analiz ederek israfın önlenmesi konusunda çalışmalar yürüteceği açıklandı.
Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener, sağlık alanında kaynakların verimli kullanılmasını vurgulayarak, "Sağlık hizmetine ihtiyacı olan her vatandaşımıza, hizmeti ulaştırmanın birinci önceliğimiz ve sorumluluğumuz olduğu bilinci ile hareket etmek zorundayız" dedi. Bakan Yardımcılığına bağlı olarak faaliyetlerin yürütülmesi maksadıyla Tasarruf ve Gelir Artırıcı Program (TGAP) Ofisi'nin kurulduğunu vurgulayan Bener, Tasarruf ve Gelir Dönüşüm Programı ile kamu maliyesinde kalıcı iyileştirmeler sağlanacağını belirterek, "Sağlık tesislerimiz rollerine uygun plan ve harcama yapmalı. Gider artışını önleyecek tedbirler almalı" dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
şöyle yapalım
şöyle yapalım - 2 yıl Önce

en büyük israf sözleşmeli yöneticilere ve uzmanlara verdiğiniz yüksek maaşlardır,kimlerdir bunlar ne ayrıcalıkları vardır,bunları adil bir şekilde mi atıyorsunuz, eğer bunları yapmıyorsanız tasarrufu anlatmak için ayırdığınız zamanda sizde israfsınız.

HAŞEMALI PRENSES
HAŞEMALI PRENSES - 2 yıl Önce

bence tasarrufa, müdür çeşitliliğini hastanelerde azaltmakla başlamalısınız.

mağdur
mağdur - 2 yıl Önce

önce sağlık bakanlığı kendi binasına ödediği 2 milyon 250 bin liralık aylık kiradan kurtulsun. sonra gereksiz tüm yönetici dediğiniz hiçbir iş yapmayan ancak yüklü maaş alan kadroları iptal edin. hekimlerin yaptığı her işlemi denetleyip gereksiz sarf kullanımını azaltın.

saglıkçı
saglıkçı - 2 yıl Önce

öncelik tasarrufu 15.20 25 ...milyar alan kalbınde Allah korkusu olmayan kul hakkı yiyen vs..yöneticilerden başlansın

Partenios74
Partenios74 - 2 yıl Önce

Çalışmayı olumlu be yerinde buluyorum.Ancak kurumların denetlenmesi ve bütçelerini tasarruf tedbirlerine göre kullanmalarıda son derece önemlidir.Bartın da yeni hastane inşaatı tüm hızıyla devam ediyor ancak hastanede yapılan tadilatlar da tüm hızıyla devam ediyor.Okadar gereksiz harcamalar varki bakanlık yetkililerinin bu işe bir el atması gerekiyor diye düşünenlerdenim.Aynı alanla ilgili yap boz tekrar yap ve eskiye dönüş devam ediyor.Mesela acil serviste son bir yılda 11 defa tadilat yapıldığı gibi (Yap yık yeniden yap birdaha yık olmadı eskisi kalsın vb işler)

HAKKARİ
HAKKARİ - 2 yıl Önce

Tasarruf mu dediniz, bi dünya kamu arazisi dururken sırf birileri ve kendileri nemalansın diye binlerce metrekare arsa ederinin 4-5 katına alınarak iki yıldır öylece duruyor ve bidünya kamu arazisine bu alınan binlerce metrekarelik arsada ilave edildi. İşin ilginç tarafı hiç kimsede ses etmedi bütün süreçleri tıkır tıkır işledi ilden bakanlığa kadar. Kim kimi kandırıyor, sarfın, ilacın, kırtasiyenin hele hele temizliğin tasarrufu mu olur. Ayrıca yorumlarda sözleşmeli kadrolara değinilmiş, geçen merakımdan sordum, başkan başkan yardımcıları 15.000 - 16.000 maaş alıyor. Pes yani...

Tabi
Tabi - 2 yıl Önce

Sözleşmeli yöneticilerden daha fazla ek mesai ek ödeme alan personeller var tasarruf burdan başlamalı

ya boş boş konuşmayın
ya boş boş konuşmayın - 2 yıl Önce

evlet önce tasarrufa bakanlık merkz teşkilattan başlamalı. bakanlık ağzına kadar çalışan dolu hastanelerde adam bırakmadınız. önce bakanlık ve il sağlık müdürlükleri acilen temizlenmelidir. d


SIRADAKİ HABER