Sağlıkçıya Yönetmeliğe Aykırı Görevlendirme Yargıdan Döndü

Türk Sağlık Sen İzmir şubesi olarak açılan davada "görev tanımı dışı" yaptırılmaya çalışılan görevlendirmeye yargı dur dedi.

Sağlıkçıya Yönetmeliğe Aykırı Görevlendirme Yargıdan Döndü


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2022, 11:13

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bİr Doktor
Bİr Doktor - 2 hafta Önce

3 katlı bir bina 112 birimi olacakmış,elektirik su bağlanacakmış,onlar gelene kadar binayı bekleyecekmişim.Güvenilir biri olduğum için beni seçmişler.İyi niyetten kabul ettim.Ama öncesinde çok farklı bir birimde çalışan 112 yetkilisinin eşinin çalıştığı yere gidip binanın anahtarını alacak sonrası binada bekleyecekmişim.Peki dedim ona da.Başladım sabah 9'dan itibaren tek başıma binayı beklemeye.Öğleden sonra 3 gibi elektirikçi geldi elektiriği verdi,ben de sitem ettim.Bu saate kadar bir doktor olarak bekledim daha önce gelemez miydiniz diye.Ben doktor moktor anlamam ben numaramı verdim sizler gelince beni arayıp haber verecektiniz ben de gelecektim dedi dur bak arayayım dedi ve bir numarayı ardı.Abla ben geldim elektiriği bağladım dedi ve telefonu bana uzattı.Konuştuğum kişi o binaya gelecek olan 112 birimin sorumlu Paramediği imiş.Elektirikçi böyle diyor doğru mu dedim.Evet dedi,gelince kendisini arayacaktık o da gelecekti.Peki dedim,bana bu görevi veren
malum en yetkili 112 sorumlusu bu bilgiyi biliyor muydu dedim.Tabi biliyor dedi.Katmerli angarya.Hem bir doktora binayı bekletiyorsun,üstelik git eşinden ayrı bir yerden anahtarı al diyorsun,hem de elektirikçinin numarasını vermiyorsun ki ben geldim gel dediğimde fazka beklemeden o da gelecek.
Ben bunu yularıda adı geçen ve aynı şehirdeki benim de üyesi olduğum sendika başkanına ilettim.Güldü sadece.Bu mobbing angarya değil o zaman.Yani bir hizmetlinin yapacağı işi bir doktora yükleyebilirsiniz bu da normal demek.Ayrıca 2020 ve 2021 yılında mesai dışı haftasonu ve bayramlarda filiyasyon çalışmalarının karşılığı olan izin yada mesai ücreti verilmemesi de normal demek.Bunları da aynı sendika başkanına ilettik.Yine güldüler.Ve ayrıca filiyasyonda görev yapan sağlık personeli ile covitli hastalarla temas edenlere verilen covit ödemeleri vardı ya.Her nedense beni ya askeriyeye yada aile hekimliğine görevlendirdiler,ve ben bunları alamadım.
Bunu da hatırlatınca da güldüler aynı sendika yetkilileri..Yukarıdaki haber gerçekten sorğu mu.Yani Türk SağlıkSen yani benim sendikam,çalışan haklarını arıyor mu?????

Merve
Merve @Bİr Doktor - 2 hafta Önce

Aile hekimliğinde görevlendirilen kişilerde aldı ama filyasyonda alınan ücreti bizim arkadaşlar aldılar ilçe sağlığın bildirmesi gerekiyordu ozamandan dilekçe yazsaydınız alırdınız

aliii
aliii - 2 hafta Önce

sağlıkçılar memurluk yapınca ii başka işe gelince be ohhh

TÜRK SAĞLIK SEN
TÜRK SAĞLIK SEN - 2 hafta Önce

HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA TÜRK SAĞLIK SEN FARKI

Ne olacaktı ki
Ne olacaktı ki - 2 hafta Önce

Adalet yerini bulmuş. Yüce Türk adaleti. Birde farkettigini göre hemşirelerin covitte çalışması falan bahane edilmiş. Burda da yanlış var bence ki şöyle. Orda tanımlanan bazı işleri ortopedi doktoru yapar. Hemşire asistle eder. Yani Dr ler kendi görevlerini zorla yaptırmaya çalışmışlar.. yüce Türk adaletine saygılar..

Biyolog
Biyolog - 2 hafta Önce

Atandığındam beri bir biyolog olarak bakanlığın yazdığı görev tanımına göre çalışmadım hiç bir biyolog da çalışmamıştır.Sanki teknisyen açığını kapatmak için atandık.Çok sayın amirlerimiz kendi görev tanımlarını oluşturmuşlar yönetmeliklerden üstün.Beğenmiyorsan istifa et demişti hatta bir sorumlu.Sanki oranın sahibi sanki maaşımı o veriyor.Neyse kimsenin hakkı kimsede kalmaz.

saglık çalışanlar
saglık çalışanlar - 2 hafta Önce

20 Kasım 2021 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 31665 YÖNETMELİK Sağlık Bakanlığından: SAĞLIK MESLEK MENSUPLARI İLE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÇALIŞAN DİĞER MESLEK MENSUPLARININ İŞ VE GÖREV TANIMLARINA DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 22/5/2014 tarihli ve 29007 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmeliğin Ek-1/B’sinde yer alan “Anestezi teknisyeni/teknikeri” başlıklı bölümüne aşağıdaki bentler eklenmiştir. “h) Anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı sorumluluğunda ameliyata girecek hastayı entübe eder. Acil durumlarda da tabip sorumluluğunda hastayı entübe edebilir. ı) Tabip sorumluluğunda parenteral girişimleri yapar, hastaya gerekli ilaç ve sıvıları uygun parenteral girişim ile uygular.” MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin Ek-1/B’sinde yer alan “Tıbbi görüntüleme teknisyeni/teknikeri” başlıklı bölümün (f) ve (g) bentleri aşağıdaki şekilde yeniden düzenlenmiştir. “f) Uzman tabip gözetiminde radyonüklid görüntüleme ve floroskopi yapar. g) Tabip sorumluluğunda radyoopak madde enjeksiyonu yapar.” MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin Ek-1/B’sinde yer alan “Acil tıp teknikeri” başlıklı bölümün (a), (b), (c) ve (d) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. “a) Hastaneye ulaştırıncaya kadar hastaya Bakanlıkça belirlenen acil ilaçları ve sıvıları uygun yollardan herhangi biriyle uygular. b) Temel ve ileri hava yolu uygulamaları, endotrakeal entübasyon, gerekli hallerde krikotirotomi, invaziv/noninvaziv mekanik ventilasyon ve oksijen uygulamaları yapar. c) Travma stabilizasyonu, kırık, çıkık ve burkulmalarda stabilizasyon, yara kapatma ve basit kanama kotrolü ve iğne dekompresyon uygulaması yapar.” “d) EKG ve monitörizasyon ile ritim değerlendirmesi yapar, defibrilasyon, kardiyoversiyon, external pacemaker uygulaması gibi elektriksel tedavileri uygular.” MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin Ek-1/B’sinde yer alan “Acil tıp teknisyeni” başlıklı bölümün (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. “a) Yetkili sağlık meslek mensubunun sorumluluğunda hastaya uygun paranteral girişim yapar.” MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin Ek-2’sine aşağıdaki bölümler eklenmiştir.
sizlere de bir yönemenlikle görev eklenir olur biter bu şekilde olduğu gibi

SIRADAKİ HABER