Sağlık müdürü nerede?

Sağlık müdürü nerede?

Güneydoğu Güncel'den Zeki Özer'in 29.09.2021 tarihli köşe yazısı
Diyarbakır'da sağlığı adeta dökülüyor. Bir yandan koronavirüs aşılama seviyesinin düşüklüğü diğer yandan virüsün kentte Türkiye ortalamasının üstünde seyretmesi, bir yandan yolsuzluk iddiaları, bir yandan diş hastanesinde belirtilen tarihin geçmesine rağmen polikliniklerdeki tedavinin hala tam olarak başlatılmaması...

Listeyi uzatmak mümkün. Bu sorunlar rağmen İl Sağlık Müdürümüz Cihan Tekin Bey'in bu kentte yaşanan sağlık sorunlarına dair tek bir açıklama yapmaması düşündürücü. Ya sağlıkta yaşanan tüm olumsuzluklardan haberdar değildir ya da sorunları çözecek yetkinlikte olmadığı için duymazlıktan geliyor.

Doktorların ve hastanede ve görev yerlerinde gösterdiği bireysel çaba taktire şayandır, aynı özverinin Sağlık Müdürü tarafından sergilenmesi durumunda kentte idari nedenlerden kaynaklı hiçbir sağlık sorunu kalmazdı. Ama hay hat nerede?


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Gazetemizde manşetten ve sürmanşetten verilen iki haber var. Kentte bu sorunları dile getiren ne bir sağlık yetkilisi oldu ne de İl Sağlık Müdürlüğü bu konuda yaşanan sıkıntıdan dolayı kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duydu. Kendini vatandaşa karşı sorumlu hissetmeyen ve onları sorunun çözümünün bir parçası yapmayan hiç bir yönetimin istenilen başarıyı sağlaması mümkün değildir. Nitekim haberlerimizde de görüldüğü gibi her şey dökülüyor.

Atanan İl Sağlık Müdürü, kentte sağlıkta yaşanan sorunların çözümü konusunda ilk ataması yapıldığında Diyarbakır'daki tüm yerel gazetelerin desteğini aldı. Ancak aradan geçen zaman zarfından, basının teşvikine ve rağmen bu konuda başarının b'sini anmak bile mümkün olmadı. Bu gidişle bunun başarılması da artık mümkün görünmüyor, verilen desteğe rağmen zaman içinde kendi kendini çözümsüzlük nedeniyle yıpratmış bir yönetimin başarı şansı da kalmamıştır.

İktidar partisinin il milletvekilleri de kentteki sorunları, kulaklarının üzerine yatarak duymazdan geliyor. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın halka dokunma, sahaya inme çağrılarına rağmen göstermelik, teatral sahnelerde basının açlığını giderme seansları dışında kimseye dokundukları söylenemez. Tıpkı ilde yaşanan sağlık sorunlarına duyarsız kaldıkları gibi kenttin yabancısı rolünü sürdürüyorlar.

Kaynak:https://www.guneydoguguncel.com/yazarlar/zeki/saglik-muduru-nerede/1845/

Evet, sağlıkta yaşanan yıpranmanın giderilmesi için taze kanın takviyesinin zamanı geldi.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER