Sağlık Çalışanlarına Grip Aşısı Yapılacak Mı?

COVİD-19 salgını nedeniyle önemi bu yıl daha da artan grip aşısının, Türkiye'ye 1 milyon 350 bin doz geldiği belirtildi.

Sağlık Çalışanlarına Grip Aşısı Yapılacak Mı?

Her yıl Sağlık çalışanlarının talepleri doğrultusunda, grip aşısı yapılmakta idi. Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca'da 2019 yılında  AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Sağlık çalışanlarımız için ayrıca alım yapacağız." bilgisini vermişti. Ancak bu yıl sağlık çalışanlarına grip aşısı yapılıp yapılmayacagı konusu bir netlik kazanmadı. Sağlık çalışanlarından talep toplanmadı. Sağlık çalışanları bu konuda bilgilendirilmek istiyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Aygün
Mehmet Aygün - 6 ay Önce

^35 yıllık sağlık çalışanıyım, bazı sağlık sorunlarım nedeniyle 15 senedir grip aşısı oluyorum,bu yılda eczaneye siparişimi iki ay önce verdim,aşının gelmesini bekledim, gel görki ücretini ödeyip aşı alamıyorum Allahtan revamı bu,,malum E-Nabız 2015 öncesini bildiremiyor, 2015 ten önce kanser dahil bazı hastalıklarım oldu ama e-nabız bunları göremiyor, gerçekte birinci derece risk grubuyum ama aşı olamıyorum, Sayın Bakanım lütfen sesimi duyun ve sağlık çalışanlarına acilen aşı temin edin.

SIRADAKİ HABER