Sağlığa Yeni Daire Başkanı Atandı

Sağlığa Yeni Daire Başkanı Atandı

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Eğitim ve Projeler Daire Başkanlığına  Dr.Güngör AYAN getirildi.

Dr. Güngör AYAN / Eğitim ve Projeler Daire Başkanı 

1964 yılında Ankara’da doğdu. 1981 yılında Ankara Gazi Lisesini, 1988 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.

1988 yılında Sağlık Bakanlığında mecburi hizmet kapsamında Erzincan İlinde ve daha sonra görev aldığı Balıkesir ve Ankara’da çeşitli sağlık ocaklarında tabip, sorumlu tabip ve Sağlık Grup Başkanlığı yaptı. Askerlik görevini 1990-1992 de yılında tabip asteğmen olarak yaptı.

1994 yılında Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına müfettiş yardımcısı olarak girdi.  1997 yılında müfettiş, 2003 yılında başmüfettiş oldu. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda sağlık tesisleri denetim rehberlerinin hazırlanmasında görev aldı.

2019 yılı şubat ayından itibaren geçici görevle Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde çalışmaktadır.

Diyaliz Hekimliği sertifikası, İş Yeri Hekimliği sertifikası, Aile Hekimliği sertifikası ve SAD (sağlıkta akreditasyon denetçiliği) sertifikasına sahiptir.

Aralık 2019 tarihi itibariyle Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Projeler Daire Başkanı olarak görevine başlayan AYAN, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 11:27

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 yıl Önce

RABBİM HAYIRLI UĞURLU ETSİN. BAŞARILAR DİLERİM. SAYGILARIMLA.

özkan özen
özkan özen - 1 yıl Önce

Değerli Başmüfettişlerimizden Sn. Dr. Güngör AYAN'a bundan sonraki görevinde başarılar diliyorum., Allah hayırlı hizmetler nasip etsin..,

İşte acil sağlık alanındaki çöküşü durduracak metod
İşte acil sağlık alanındaki çöküşü durduracak metod - 1 yıl Önce

Kim düşündüyse ne güzel düşünmüş

sözleşmeli
sözleşmeli - 1 yıl Önce

Hakkari'ye sağlık müdürü atayın. 3 yıldır idarecisiz çalışıyoruz, yeter artık.

Att
Att - 1 yıl Önce

Koltuğu doldurmuş abim maaşAllah. . Biz de düştük geçim derdine. Döner sermaye sıfır olmuş, nöbet parası alamıyoruz. Geçinemiyoruz arkadaş. Ama abime de ne yakışmış koltuk be. MaaşAllah...

SIRADAKİ HABER