O Doktorun Şikayetini Savcılık Dikkate Almadı

GATA Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olduğu dönemde erkeklere yönelik olarak 'Boşanmayın, ikinci eş alın' diyen Doktor Ali Edize, açıklamasına bir kadının yaptığı yorumu şikayet etti.

O Doktorun Şikayetini Savcılık Dikkate Almadı

Erkeklere 'boşanmak yerine ikinci eş' çağrısı yapan,sosyal medya paylaşımları nedeniyle GATA başhekim yardımcılığı görevinden alınan doktor Ali Edizer kendisi hakkında yorum yapan bir kişiyi şikâyet etti. Edizer’in paylaşımının altına “Senin gibi yobazın canı cehenneme, hiç evlenmeyen milyonlar var” yorumu yazan N.B hakkında savcılık takipsizlik kararı verdi.

Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kararında şunları kaydetti:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"Tüm toplumu ilgilendiren bir konuda yeni bir tartışmanın başlamasına sebep olacak şekilde açıklama yapan müşteki, kamuoyu önünde tanınmış ve böylece edindiği ‘tanınmış kişi’ sıfatıyla eleştiriler hakkındaki tahammül yükümlülüğü artmıştır. Müştekinin kendisine yönelik eleştirilere karşı tahammül eşiğinin daha ileri bir noktaya taşınması nedeniyle hakaret suçunun unsurları oluşmadığı, sözlerin ifade özgürlüğü kapsamında sert eleştiri mahiyetinde kaldığı sonucuna varılmıştır” 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2021, 08:00

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
...........
........... - 2 ay Önce

NE MÜBAREK GÜZEL BİR YÜZÜ VAR:))))))))))

SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

SAYIN EDİTÖR, SONUÇTAN BİZİ DE HABERDAR ET:))))) SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER