NTV'nin Hemşire Kökenli Muhabiri Karabağ hayatını kaybetti

Sağlık editörü Tülay Karabağ, uzun süredir savaş verdiği kansere yenik düştü. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülü sahibi, ntv.com.tr editörü Tülay Karabağ, 17 yıldır meme kanseriyle mücadele ediyordu.

NTV'nin Hemşire Kökenli Muhabiri Karabağ hayatını kaybetti

Sağlık habercisi, 51 yaşındaki Tülay Karabağ, 3 Mayıs 2020 günü İstanbul'da yaşamını kaybetti. Tülay Karabağ'ın 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü İzmit'te toprağa verilmesi planlanıyor.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülü sahibi, ntv.com.tr editörü Tülay Karabağ, 17 yıldır meme kanseriyle mücadele ediyordu.

“KANSER BANA DA YAKIŞMADI”

Tülay Karabağ, bu süreci anlattığı “Kanser Bana da Yakışmadı” isimli bir de kitap yazmıştı.

Tülay Karabağ, 16 Ağustos 2016 tarihinde www.ntv.com.tr sitesinde yayınlanan “Yüzü Olmayan Kadın” başlıklı röportajıyla TGC Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülü'ne değer görülmüştü.Tülay Karabağ ödülü alırken “Savaşların bitmediği, insanların birbirlerini öldürmek, ülkelerin birbirini yok etmek için uğraştığı bir dünyada hayatta ve oyunda kalma mücadelesini anlattığım haberimi ödülü değer gören TGC’ye teşekkür ediyorum” demişti. Karabağ'ın çok sayıda üniversite ve kuruluştan aldığı ödülleri var.

TÜLAY KARABAĞ KİMDİR?

1969 yılında Kars'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Göle Atatürk İlkokulu ve Göle 100. Yıl Lisesi'nde tamamladı. 1988 yılında Ağrı Sağlık Meslek Lisesi'ni bitirdi.

1993 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ‘‘Popüler Kültür Açısından Radyo Televizyon Programcılığı'' adlı teziyle aynı üniversitede tamamladı. Sekiz yıl Star TV’de Yardımcı Yönetmen, Program Yapımcısı, Haber Prodüktörü ve Muhabir olarak görev yaptı. 2000 yılında NTV’ye geçerek Haber Program Prodüktörü olarak görevine devam etti.

2006 yılından beri ntv.com.tr de Sağlık Muhabiri ve Editörü olarak görev yapıyordu. Kanser Bana da Yakışmadı isimli bir kitap yazmıştı. TGC Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülü, Türk Böbrek Vakfı ile çok sayıda üniversite ve kurumdan ödüller aldı. Evliydi.

ARKADAŞLARI NE DEDİ?

BANA HEP GÜÇ VERDİ
AHMET BALCI
“Mesleki yolculuğumda mihmandarlığı ile bana her zaman güç veren naif, zarif ve latif insan, NTV.COM.TR Sağlık Editörü değerli kardeşim Tülay Karabağ’a Allah’tan rahmet, başta eşi olmak üzere, ailesine, sevenlerine ve meslektaşlarımıza başsağlığı ve sabır diliyorum.”

MÜCADELESİYLE HEPİMİZE ÖRNEK OLDU
BEGÜM ÇELİKKOL
“Bazı insanlar vardır mücadelenin ne demek olduğunu öğretir ve yaşama sevinci olur. Tülay benim için budur, mücadelesiyle yaşama sıkı sıkı tutunarak hepimize örnek olan. Yolun ışık olsun, nur olsun canım arkadaşım.”

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER