Nisa bebekten üzen haber geldi!

TÜRKİYE günlerce Tuzla sahilinde bulunan ve Acil Tıp Teknikeri Büşra Durmaz'ın süt anneliği yaptığı Nisa bebeği konuşmuştu. 5 Nisan'da ise minik Nisa'nın, boğazına kaçan kusmuk yürekleri ağızlara getirmiş, yoğun bakıma alınmıştı. Sağlık görevlisi Büşra Durmaz'ın kendi sütüyle beslediği Nisa bebekten üzen haber geldi

Nisa bebekten üzen haber geldi!

Annesinin boş arsaya bıraktığı Nisa bebek, sağlık görevlisi Büşra Durmaz'ın verdiği süt ve isim ile ülke gündemine oturdu. Nisa bebeğe uzanan şefkat eli konuşulurken 5 Nisan'da ise minik Nisa'nın, boğazına kaçan kusmuk yürekleri ağızlara getirdi. O günden beri tüm Türkiye'nin aklındaki soru Nisa bebeğe ne oldu, şimdi durumu nasıl?

Sabah'ın haberine göre Nisa bebeğin minik kalbi, kusmuğunun boğazına kaçması sonucu durdu. Yuvanın kameralarında hareketsiz olduğu fark edilen bebeğe ilk müdahaleyi yuva doktoru yaptı.

Yuvada 10 dakika, ambulansta 10 dakika yapılan kalp masajı, 30 dakika da acil serviste sürdü. Masajın ardından kalbi çalışan Nisa, bilinci kapalı ve genel durumu kötü olarak yoğun bakıma alındı.

Tedavinin 10. gününde de kalp kasılması nedeniyle müdahale edilen minik bebeğin zaman zaman genel durumunun çok daha kötü olduğu belirtiliyor.

Solunum yapabilmesi için entübe edilen minik beden, mekanik ventilatörde anbean yakından takip ediliyor.

Kusma ile akciğere yemek kaçtığı için oksijensiz kalan Nisa bebeğin ağır beyin hasarı bulunduğu ve dolaşımının da bozuk olduğu öğrenildi.

Gözleri ışığa da tepki vermeyen minik bebeğin, maalesef çevresel farkındalığı da yok. Yani 'vejetatif' durumda.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2022, 10:00

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Kartal
Ömer Kartal - 2 hafta Önce

Şimdi bu yavrumuzun ihmal sonucu vejetatif durumda mı? Çok üzücü...

Olamaz mı
Olamaz mı @Ömer Kartal - 2 hafta Önce

Her kusmuğu boğazına kaçan insan ya da insan yavrusu ihmal mi edilmiş oluyor. Gözüyle görmüş gibi konuşmalar hoş değil. Saniyeler içinde olabilecek bir durum. Yetişkinin bile başina gelebilirdi. Talihsizlik sadece.

Yazık
Yazık - 2 hafta Önce

Hastaneden sağlıklı bir şekilde yuvaya verilen bebek tamamen oradaki ihmal sebebiyle bu duruma geliyor. O kadar üzücü ki, insanın yüreği dayanmıyor, o personel biraz işine özen gösterse şu an Nisa bebek emekliyor olacaktı. Lütfen herkes işini sevse de sevmese de dikkatli yapsın, sorumluluk sahibi olsun.

Alp
Alp - 2 hafta Önce

O kadar sağlıklı bir bebek ne halde.Neden yuva kardeşim koruyucu aile yokmu bu ulkede

Emektar
Emektar - 1 hafta Önce

Ah yavrucak yaktın yuregımızı, kımın ihmali varsa en agır cezayı alırsın ınsAllah

SIRADAKİ HABER