Müdürlük Promosyon İhalesinin Yenilenmesi İçin Arayışta

Banka promosyon anlaşmaları çalışanların önemli bir gündemi. Bazı İl Sağlık Müdürlükleri ve sendikalar bu konuda can siperhane mevzuatlar çerçevesinde elinden geleni yapıyor. Bazı sendikaların biz dilekçe verelim siz olmaz deyin üye kaybetmeyelim mahalinde harketler sergilendiğine şahit olunmakta olduğu ortamda Karaman İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile çalışanların yanında olduğunu gösterdi. Tebrikler Karaman İl Sağlık Müdürlüğü. Karaman İl sağlık Müdürlüğü'nün sosal medya paylaşımı;

Müdürlük Promosyon İhalesinin Yenilenmesi İçin Arayışta

Banka Promosyonu Gündemiyle Toplantı Gerçekleştirildi

İlgili Banka Şubesi ile Müdürlüğümüz arasında 06.12.2019 tarihli mevcut kurum personelinin maaşlarının, ücret ve avans dahil her türlü alacaklarının banka tarafından ödenmesine ilişkin Maaş Ödeme Protokolü 31.12.2024 tarihine kadar geçerli olmak üzere imza altına alınmıştır.

İşbu sözleşme imzalandıktan sonra ekonomik olarak beklenmedik olağanüstü durumların yaşandığı, bunların objektif ve önceden belirlenmeyecek nitelikte bulunması ve değişen koşulların iş bu akdedilen sözleşmeyi çekilmeyecek hale getirdiği, iş bu olağanüstü koşullar sebebiyle sözleşmenin revize edilmesi gereği ortaya çıkmıştır. Bu sebeple yaşanan ekonomik koşullar ve enflasyon verileri göz önünde bulundurularak, ilgili personelin ağır ekonomik şartlar altında kalmaması hasebiyle protokolün ilgili banka tarafından güncellenmesinin görüşülmesi amacıyla Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun başkanlığında Hizmet Başkanları ve Müdürlüğe bağlı 2. Ve 3. Basamak sağlık tesislerinin yöneticilerinin katılımı ile toplantı düzenlendi.

Müdürlüğümüz tarafından yapılan toplantı neticesinde; Günümüz ekonomik şartları göz önünde bulundurularak ilgili Banka Şubesine İdaremizle akdedilen sözleşmenin değişen yeni ekonomik koşullara göre uyarlanmasının talep edilmesine karar verilmiştir. İlgili talebin banka tarafından olumsuz karşılanması durumunda izlenecek yolun değerlendirilmesi için 09.08.2022 tarihinde ilimizde en çok üye sayısına sahip 2 işçi sendikası ve 3 memur sendikası yetkilileri ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapılması kararlaştırılmıştır. Bu konuya ilişkin ilgili banka şubesi ile yazışmalar müdürlüğümüz tarafından başlatılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2022, 11:15

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zonguldaklı
Zonguldaklı - 2 hafta Önce

Bu liyakatli yöneticileri tebrik ediyoruz böyle örnek ve emsal olabilecek çalışma başlattıkları için.

424242
424242 - 2 hafta Önce

konya da bos durmaz herhalde

Ankara sağlık
Ankara sağlık - 2 hafta Önce

Ankarada sendika şube başkanı il sağlık müdürünü ziyaret ediyor ama promosyon anlaşmasının iptal edilmesi veya güncellenmesi ile ilgili en ufak bir bilgi yok. üyeler sonucu olan ciddi çalışmalar bekliyor. nezaket ziyaretiydi çaydı çorbaydı milletin buna karnı tok. sağlık personelinin promosyonlardaki kaybının giderilmesini bekliyoruz.

Ankara
Ankara @Ankara sağlık - 2 hafta Önce

Birinin yerini değiştirmek için felan gitmiştir. Bizim hayrımıza bir iş yapacaklarını sanmıyorum..

aile hekimi
aile hekimi - 2 hafta Önce

Manisa sağlık müdürlüğünden de aynı hareketi bekliyoruz.

sağlık personeli
sağlık personeli @aile hekimi - 2 hafta Önce

Bütün sendikaları il sağlık müdürlüğüne itiraz dilekçeleri ile başvuru yapmasını bekliyoruz. Gerekirse personel olarak da itiraz dilekçelerimizi sunarız

HASAN KARATAŞ
HASAN KARATAŞ - 2 hafta Önce

Aynı duyarlılığı K.maraş il Sağlık Müdürlüğündende bekliyoruz.Bu arada sağlık sen K.Maraş şubesi uyuyor

Ede
Ede - 2 hafta Önce

Darısı Maraş a.

Olgun
Olgun - 2 hafta Önce

Samsun il sağlık müdürlüğünden bekliyoruz

Düzmantık
Düzmantık @Olgun - 2 hafta Önce

Hiç zannetmem.

Antalya
Antalya - 2 hafta Önce

Antalya'da büyük gol yemişti


SIRADAKİ HABER