Müdür-Başhekim Kavgası Neden Çıktı

Müdür-Başhekim Kavgası Neden Çıktı

Denizli Devlet Hastanesinde, Destek ve Kalite  Hizmetleri Müdürü ile Başhekimin arasında yaşanan olay  polise yansımış ve  ulusal basında yer almıştı. Denizli haberde yer alan iddilara göre, Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü, hastane güvenlik müdürünü de yanına alarak polis evinde Cuma günü Denizli Valiliği tarafından düzenlenen eğitim seminerine gitti. Başhekim, Destek ve Kalite  Hizmetleri Müdürünü odasına çağırarak kendine izinsiz hastane personeline hastane dışına çıkardı  Iddiası ile kızdı. Odadan çıkan destek müdürü görev yerine dönerken başhekim ardından geldi ve tartışma büyüdü. Yaşanan arbedeyi güvenlik görevlileri ayırdı,bu sırada ağız dalaşı sürerken destek Müdürü Hasan doğrudan rapor almak için gitti. Yine konuşulanlara göre darp raporu aldı. Ancak başhekim yara izi  olmadığı için rapor verilmedi. Başhekim yine iddialara göre kendisine rapor vermeyen doktorla da tartıştı. Tüm bu olaylar yaşanırken görevli doktorun sağlık personeline  beyaz kod verdiği iddialar arasında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 19:30

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa
Musa - 2 hafta Önce

Sözleşmeli yöneticilik kalkmalidir.Bakanlık sözleşme olduğu için görevdende alamıyor.663 lavedilme zamanı geçiyor.Hazirana bu işi bitirir Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz.

...
... @Musa - 2 hafta Önce

sözleşmeyle ne alakası var Bir de de bunların kadrolu olduğunu düşün
Kadrolu oldukları için göreve devam ettirecek bakanlık.
en azından sözleşmeli de iptalle bu durum indirgenebiliniyor.

Oh ne güzel kadrolu müdür otursun yıllarca koltukta.
Kadrolu şube müdürleri de asıl kadrolarına döndürülmelidir.
Zaman eski zaman değil sık sık değişsede yöneticiler kadrolu zihniyet çağı bitmelidir

SELİMCAN
SELİMCAN - 2 hafta Önce

HASTANENİN MENFAATLERİ DOĞRULTUSUNDA ANLAŞAMAMIŞLARDIR. ASLINDA BİR ULEMAYA DANIŞSALAR DI,BÖYLE BASINLIK OLMAZLARDI. SAYGILARIMLA.

Arslan
Arslan - 2 hafta Önce

Doktor yönetici filan olmamalı, ülkede yöneticiyim diyen binlerce doktor var gitsin hasta muayene etsin , Kaprisli işe yaramazlar, sanıyorlar ki diğer herkes doktor olmak istemiş de olamamış, hekimler ile ilgilen yönetim senin neyine

Hayda
Hayda - 2 hafta Önce

Sözleşmeli yönetici maaşı 3 katına çıkmalı ne kalması yahu.Bakın kavga çıkamı o zaman

Hekimlerin yetkisini kısıtlayın
Hekimlerin yetkisini kısıtlayın - 2 hafta Önce

Başhekim adı üzerinde hekimlerin sorumlusu lakin ülkemizde başhemşirenin yerinede karar veriyor. Hastane müdürünün işine karışıyor. Başhekim yetkisi kalkmalı hastaneler iş bilmez başhekimler tarafından kıvranıyor. Hastaneler sağlık işletmecileri tarafından yönetilmeli 6 sene kafasını kitaplara gömmüş tıp dersleri okumuş bi insan nasıl kaliteci yönetici olabilirki bu basiretsizlik düzeltilmeli sağlık sistemi batmak üzere. Hekim dışı personel iyi iş döndermesine rağmen tüm geleceği başhekimin iki dudağının arasında olmamalı. EŞİTLİK OLMALI.

SEN İŞİNE BAK
SEN İŞİNE BAK @Hekimlerin yetkisini kısıtlayın - 2 hafta Önce

O muhteşem zekanla sen mi idare edeceksin hekimleri.Önce basit işleri yapmayı becerin ondan sonra önemli işlere talip olun.Sağlık idareciliği dediğin olayı doktor olmak gibi ülkemizde çok zor olan birşeyi başararak kapasitesini ispat eden hekimler gözü kapalı yapar. Sen sağlıkta hekimden daha kapasiteli bir meslek grubu bulursan o zaman buralara yorum yaz

murtaza
murtaza @Hekimlerin yetkisini kısıtlayın - 2 hafta Önce

zeka seviyen ve eğitim düzeyin hekimler kadar olmadığı için ancak böyle bir yorum yazabilirsin

gülendam
gülendam - 2 hafta Önce

geçen sene finike devlet hastanesinde de başhekim müdürler ve yardımcılarıyla kavga etmişti üçüde 6 ay rapor aldı olan devlete oldu ,yatarak maaşlarını aldılar.

Haktan YANA
Haktan YANA - 2 hafta Önce

Ama olan müdüre oldu, dün sözleşmesinin askıya alındığına dair haberler vardı, doktor bakanlığı olarak başhekim ne kadar haksız olsa da göreve devam, eski sistemi müdürlere sözümüz geçmiyor diye değiştirmişlerdi zaten..

sosyal fobi
sosyal fobi - 2 hafta Önce

Kendini tüm benliğini hastalara adamış Dr. Yıllarca emeğinin karşılığı hasta tedavi etmektir. Sağlığı iyileştirmektir . Aradaki fark yöneticilik doktor olmakla ne alakası var. Bu ülkede çok deperli hekim dışı personeli yok sayamazsınız. Kapasite meselesi adamın anlındamı yazıyor. Açılsın bir yönetim sınavı bakalım kim kazanıyor. dr yada başkası hakeden yönetici olsun.


SIRADAKİ HABER