Miray’ın ölümü için soruşturma başlatıldı

Denizli’de dedesine ait Acıpayam’a bağlı Yassıhöyük Mahallesi’ndeki eve giden, burada oyun parkında oynarken düşen 7 yaşındaki Miray Tokdemir, Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde hayatını kaybetmişti. Geçirdiği ameliyatlar sonrası hayatını kaybeden Tokdemir için İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı.

Miray’ın ölümü için soruşturma başlatıldı

Olay, 2 hafta önce Acıpayam’a bağlı Yassıhöyük Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Acıpayam Belediyesi personeli Mehmet Ali Tokdemir’in kızı 7 yaşındaki Miray Tokdemir, Yassıhöyük’te bulunan dedesinin evine gitti. Oyun parkında oynarken düşen küçük Miray’ın kolu kırıldı. Ailenin izniyle özel bir hastanede ameliyata alınan küçük Miray, ameliyata alındıktan sonra yoğun bakıma alındı. 2 gün yoğun bakımda kalan Miray kendine gelemeyince Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Miray, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ölüm sebebi yapılacak olan otopsinin ardından belli olacak olan küçük kızın ailesi, şikayetçi olacaklarını açıkladı.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Kamuoyuna yansıyan olayın ardından Denizli İl Sağlık Müdürlüğü de devreye girdi. Müdürlük, olayın detaylı bir şekilde araştırılacağını açıkladı.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER