Milyonlarca çalışana kötü haber! İstirahat raporlarında yeni düzenleme

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, hastanelerdeki başvuru yükünü azaltmak için hasta raporlarına ilişkin yeni düzenleme talimatı verdi. Koronavirüse yakalanan çalışanlara verilen istirahat raporları 40 günlük izin hakkının içinde hesaplanacak.

Milyonlarca çalışana kötü haber! İstirahat raporlarında yeni düzenleme

Nisanda dolacak rapor süreleri yıl sonuna kadar uzatıldı. Kovid-19'a yakalanan çalışanlara verilen istirahat raporlarının ise 40 günlük izin hakkının içinde hesaplanacağı açıklandı. Müdürlüğün "Sağlık Raporları Hakkında Alınan Tedbirler" konulu yazısında; Kovid-19 temaslı takibi, salgın yönetimi, evde hasta izlemi ve filyasyon rehberinde varyant virüslerin yayılımının önüne geçilebilmesi, epideminin kontrol altına almada varyantlardan dolayı fazladan sorunlar yaşanmaması amacıyla sağlık raporları ve ilaç/tıbbi malzeme temini konusunda çeşitli tedbirlerin alındığı belirtildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Sağlık raporlarını yeniletmek ve reçete yazdırmak için sağlık merkezlerinde ortaya çıkan yoğunluğun önlenmesi amacı ile geçerliliği nisan sonunda dolacak "süreli sağlık raporları"nın yıl sonuna kadar kabul edilmesi talimatı verildi. Türk Eczacıları Birliği, uygulamanın ne şekilde yürütüleceğine ilişkin, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) ayrıca bir açıklama yapılmasının beklendiğini kaydetti. Ayrıca Kovid-19'a yakalanan çalışanlara verilen istirahat raporlarına ilişkin de düzenleme yapıldı. Çalışanlara Kovid-19'a yönelik 14+14 şeklinde verilen, 28 günlük istirahat raporu uygulaması kaldırıldı. Rapor hakkı, bugüne kadar iş yerlerinde salgının etkisinin azaltılması için, çalışanların yıllık maksimum 40 gün olan izin hakkına dahil edilmiyordu.(Posta)

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2022, 06:50

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burhan
Burhan - 2 ay Önce

Birgün de sağlık çalışanları olarak güzel bir haber alalım bu ülkede. Sağlık çalışanları bu ülkenin kölesi midir ?? Her çalışanın doğal hakkı olan hastalık izni nasıl olur da sağlık çalışanlarının yıllık izninden kesilir. Eyyyyy sendikalar uyuyor musunuz. Siz sağlık çalışanlarının bütün haklarını bir bir geriye götürdünüz. Yazıklar olsun!!!!!!!!!!!!!!. Utanınnnn..

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 ay Önce

yazan her kimse, memur izin haklarından hiç anlamıyormuş. izin hakkı 40 gün değil, 20 veya 30 gündür. 40 gün olan 1 yıl içinde alınabilecek tek hekim rapor süresidir. daha sonra alınacak tek hekim raporları hastane sağlık kurullarınca onaylanır. 40 gün rapordan sonra tek hekim raporu alınmaz demek değil.

bu iş olmaz
bu iş olmaz - 2 ay Önce

saçmalanmış

mehmet özkan
mehmet özkan - 2 ay Önce

İlgi çekmek için başlık çarpıtılarak verilmiş. İzin hakkından düşülmeyecek. Rapor hakkından düşülecek.

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 ay Önce

ne güzel bu sağlık bakanlığı artık sağlıkçı olmayın pandemide dünya da en iyi olduğumuzu gördüler artık art niyetliler bu ülkede hiç birşeyin iyi olmaması için bu sağlığında iyi olanını yok etmet içinmi çalışıyorlar bilin söylesin bu benim aklıma böyle geliyor artık düşüncem sadece olabilirmi

T.Tekniker
T.Tekniker - 2 ay Önce

Durmak yok yola devam....

SIRADAKİ HABER