Metal Yorgunluk Değişikliği

Metal Yorgunluk Değişikliği

guneydoguguncel.com'da yer alan habere göre, Diyarbakır SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde metal yorgunluktan dolayı müdür yardımcılarının yerleri değiştirildiğine yönelik yapılan açıklama kamuoyunu tatmin etmedi.Soruşturma geçiren müdür yardımcılarının hala görevde olması ve bunların görevlerinin 2 yıl sürmesine rağmen 5 aydır yeni müdür yardımcısı olan bu iki müdür yardımcısının metal yorgunluk bahanesiyle görev yerlerinden uzaklaştırılmaları kafalarda soru işareti bıraktı.

Mutfak İş ve İşleyişinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Hatice Turgut ile Mehdi Çolak’ın 5 aydır göreve geldiği öğrenildi. Görevden alınan Müdür Yardımcısı Hatice Turgut Bağlar Aile Semt Polikliniğine, Mehdi Çolak ise Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne gönderildi.

Görev yerleri değiştirilen müdürlerin yerine Hüseyin Onat ile Ergün Onat atandı. Görev yerleri değiştirilen müdür yardımcılarının geçtiğimiz günlerde hastaneye alınan etlerin şartnameye uygun olmadığını ortaya çıkaran tutanak tutturması dikkat çekti.

Soruşturma geçiren birimlerin başındaki kişilerin görevlerinden el çektirilmesi gerekirken onların hala yerinde sabit kalması, fakat yapılan usulsüzlükleri ortaya çıkaran ve bu usulsüzlüklere karşı çıkanların görevlerinden alınarak başka birimlere kaydırılması ise ayrı bir soru işareti yarattı. Usulsüzlükleri ortaya çıkaran Müdür Yardımcısı Hatice Turgut’un görevinden alınma sebebinin Aralık ayında hastaneye alınacak gıdaların ihalesinden kaynaklı olduğu iddia ediliyor.

“MÜFETTİŞ RAPORLARINA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili görüştüğümüz İl Sağlık Müdürü İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin; “Konu bakanlık nezdinde müfettiş soruşturmasına muhatap olmuştur. Bakanlık müfettişleri rapor sonuçlarına göre gereken neyse yapacağız” diye konuştu.

“METAL YORGUNLUKTAN DOLAYI YERLERİNİ DEĞİŞTİRDİM”

Diyarbakır SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erkan Baysal konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Hastanemiz ile bize bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi arasında aynı birimlerin müdür yardımcıları arasında değişiklik yaptık. Taze kan ve metal yorgunluktan dolayı onların görev yerlerini değiştirdik. Görev değişiklikleri bizzat benim inisiyatifimde ve yeni İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin’in bu olaydan haberi yoktur. Görevden alınan arkadaşlar çok yıpranmıştı ve kan değişikliğine ihtiyaç vardı onun için görev yerlerini değiştirdim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 09:36

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
adalet
adalet - 2 hafta Önce

ne metal yorgunluğu, 2 3 yılda metal yorgunluğu mu olur.hava kuvvetlerindeki uçaklar en az 20/25 yıllık hala uçuyorlar. minareye kılıf uydurmaktan öte gitmiyor

HAŞEMALI PRENSES
HAŞEMALI PRENSES - 2 hafta Önce

Metallere yorgunlu bastı,ametaller zaten çürüktü:)))))))))

sağlıkçı2121
sağlıkçı2121 - 2 hafta Önce

1- 663 sayılı yasaya göre etkisiz ve yetkisiz müdür yardımcıları şimdi 10 köydeler 2-Soruşturulan idari mali hizmetler müdürlüğü mobbing ve sürgün yiyen kalite destek müdür yardımcıları 3-iki yıl önce 20 milyon borçla kurumu teslim alan idari mali hizmetlerin kurum borcu 96 milyon 5 kat 4-kanunsuz ve hukuksuz işlerinin yürütülebilmesi için 663 sayılı yasaya göre atanan müdür. yrd. baypas edilerek ehliyet ve liyakattan yoksun kişilerin birim sorumlusu veya imza yetkilisi olarak atanması 5-idari mali hizmetler müdürlüğü kendilerine tehlike unsuru olarak görmüş oldukları onlarca personele mobbing uygulamış ve bir çok personelde bu hak ihlali yüzünden tayin alıp veya geçici görevle diğer kurumlara geçiş yapmışlardır 6-mutfak birimindeki yolsuzluk ve hukuksuzlukların ortaya çıkarılması için bir kaç kişi müfettiş ile işbirliği içerisinde çalışmış ve müfettişin gitmesini fırsat bilen yönetici bu kişilerin hemen yerlerini değiştirmiştir.7-2 ay önce mutfak birimine atanan yönetici dönemsel tüketim harcamaları karşılaştırıldığında ciddi farkların ortaya çıktığı görülecektir. 8-Yeni atanan sağlık müdürünün bu durumlardan elbette haberi olacaktır. bu olanlara kayıtsız kalmaması temennisiyle

Kadir simitçi
Kadir simitçi - 2 hafta Önce

Mehdi çolak kardeşim nerde olursan görevini layikiyle yerine getireceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın hakkından hayırlısı olsun kardeşim...

amed21
amed21 - 2 hafta Önce

metal yorgunluk varsa görevden alınır.başka bir hastaneye görevlendirilmekle adamların metal yorgunluğu geçmez yeni taze kana ihtiyaç varsa sözleşmeleri fesh edilir.yeni idareciler atanaraak sorun çözülür.şu an sorun hala devam ediyorsa sorumlusu başhekim'dir.idari ve mali işler müdürüdür

Mahir
Mahir - 2 hafta Önce

Bi sıkıntıyı belgeleyen ve engellemeye çalışan kişilere yAllah, sıkıntının olmasında katkı verenlere aferin demektir bu. Çok ilginç gerçekten. Şaşkın ve de üzgünüm.

Yolsuzlukla mücadele;;
Yolsuzlukla mücadele;; - 2 hafta Önce

Düzene bak yolsuzlukla mücadele edenler ödüllendirilmeleri gerekirken,enteresan burda işler farklı işlemiş.Kamu kurumları kimsenin babasının çiftliği değil ,bunun hesabını devletin sorgulayıcı kurumları devreye girip sorgulamalıdır..

????????????????????????Asi????????????????????????
????????????????????????Asi???????????????????????? @Yolsuzlukla mücadele;; - 1 hafta Önce

Bu durumun metal yorgunlukla uzaktan yakından alakası yoktur tamamen yönetimin fantezisidir. Değiştirilen idareciler yolsuzluğa haksızlığa usulsüzlüğe baş eğmedikleri için değiştirildi.Birileri istediği gibi at koşturuyor hayırdır ya niye kimse çıkıp bu hadsizlere haddini bildirmiyor Allah aşkına ya nereye kadar bu düzen böyle devam edecek gelen vuruyor giden vuruyor koskocaman hastanenin durumu ortada neden kimse oralı olmuyor Devletimizin ileri gelenleri Allah aşkına bi el atın Gazi Yaşargil Eğitim ve araştırma hastanesine hele bizzat idare binasındakilere birileri devlet malının sahipsiz olmadığını kimse istediği gibi insiyatif miş fanteziymiş yapmasına engel olsun artık ????????????

dertlilll
dertlilll - 2 hafta Önce

Bu kurumun kaderi hep böyle gelen vuruyor giden vuruyor talihsiz bir kurum ehliyet liyakat hak getire idareye gidiyorsun derdini anlatmaya malesef herkes başından insanları savmak için bin tane bahane üretiyor başından sonuna kadar hepsinin değişmesi gerek kurumu ne hale getirdiler


SIRADAKİ HABER