Metal Yorgunluk Değişikliği

Metal Yorgunluk Değişikliği

guneydoguguncel.com'da yer alan habere göre, Diyarbakır SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde metal yorgunluktan dolayı müdür yardımcılarının yerleri değiştirildiğine yönelik yapılan açıklama kamuoyunu tatmin etmedi.Soruşturma geçiren müdür yardımcılarının hala görevde olması ve bunların görevlerinin 2 yıl sürmesine rağmen 5 aydır yeni müdür yardımcısı olan bu iki müdür yardımcısının metal yorgunluk bahanesiyle görev yerlerinden uzaklaştırılmaları kafalarda soru işareti bıraktı.

Mutfak İş ve İşleyişinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Hatice Turgut ile Mehdi Çolak’ın 5 aydır göreve geldiği öğrenildi. Görevden alınan Müdür Yardımcısı Hatice Turgut Bağlar Aile Semt Polikliniğine, Mehdi Çolak ise Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne gönderildi.

Görev yerleri değiştirilen müdürlerin yerine Hüseyin Onat ile Ergün Onat atandı. Görev yerleri değiştirilen müdür yardımcılarının geçtiğimiz günlerde hastaneye alınan etlerin şartnameye uygun olmadığını ortaya çıkaran tutanak tutturması dikkat çekti.

Soruşturma geçiren birimlerin başındaki kişilerin görevlerinden el çektirilmesi gerekirken onların hala yerinde sabit kalması, fakat yapılan usulsüzlükleri ortaya çıkaran ve bu usulsüzlüklere karşı çıkanların görevlerinden alınarak başka birimlere kaydırılması ise ayrı bir soru işareti yarattı. Usulsüzlükleri ortaya çıkaran Müdür Yardımcısı Hatice Turgut’un görevinden alınma sebebinin Aralık ayında hastaneye alınacak gıdaların ihalesinden kaynaklı olduğu iddia ediliyor.

“MÜFETTİŞ RAPORLARINA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili görüştüğümüz İl Sağlık Müdürü İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin; “Konu bakanlık nezdinde müfettiş soruşturmasına muhatap olmuştur. Bakanlık müfettişleri rapor sonuçlarına göre gereken neyse yapacağız” diye konuştu.

“METAL YORGUNLUKTAN DOLAYI YERLERİNİ DEĞİŞTİRDİM”

Diyarbakır SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erkan Baysal konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Hastanemiz ile bize bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi arasında aynı birimlerin müdür yardımcıları arasında değişiklik yaptık. Taze kan ve metal yorgunluktan dolayı onların görev yerlerini değiştirdik. Görev değişiklikleri bizzat benim inisiyatifimde ve yeni İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin’in bu olaydan haberi yoktur. Görevden alınan arkadaşlar çok yıpranmıştı ve kan değişikliğine ihtiyaç vardı onun için görev yerlerini değiştirdim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 09:36

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
adalet
adalet - 6 ay Önce

ne metal yorgunluğu, 2 3 yılda metal yorgunluğu mu olur.hava kuvvetlerindeki uçaklar en az 20/25 yıllık hala uçuyorlar. minareye kılıf uydurmaktan öte gitmiyor

HAŞEMALI PRENSES
HAŞEMALI PRENSES - 6 ay Önce

Metallere yorgunlu bastı,ametaller zaten çürüktü:)))))))))

Kadir simitçi
Kadir simitçi - 6 ay Önce

Mehdi çolak kardeşim nerde olursan görevini layikiyle yerine getireceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın hakkından hayırlısı olsun kardeşim...

amed21
amed21 - 6 ay Önce

metal yorgunluk varsa görevden alınır.başka bir hastaneye görevlendirilmekle adamların metal yorgunluğu geçmez yeni taze kana ihtiyaç varsa sözleşmeleri fesh edilir.yeni idareciler atanaraak sorun çözülür.şu an sorun hala devam ediyorsa sorumlusu başhekim'dir.idari ve mali işler müdürüdür

Mahir
Mahir - 6 ay Önce

Bi sıkıntıyı belgeleyen ve engellemeye çalışan kişilere yAllah, sıkıntının olmasında katkı verenlere aferin demektir bu. Çok ilginç gerçekten. Şaşkın ve de üzgünüm.

dertlilll
dertlilll - 6 ay Önce

Bu kurumun kaderi hep böyle gelen vuruyor giden vuruyor talihsiz bir kurum ehliyet liyakat hak getire idareye gidiyorsun derdini anlatmaya malesef herkes başından insanları savmak için bin tane bahane üretiyor başından sonuna kadar hepsinin değişmesi gerek kurumu ne hale getirdiler

Ahmet Ahmet Ahmet
Ahmet Ahmet Ahmet - 6 ay Önce

İdari mali hizmetlerin tüm dosyalarının tek tek incelenmesi gerek 2 yıl önce 25 milyon borçla teslim edilen kurumun bu günkü borcu 100 milyon merkezi yönetim bu durumu hiç mi görmez bu iş idari olarak değil adli ve kolluk olarak sorgulanmalı tüyü bitmemiş yetim hakkı var bu işin içinde lütfen bu kuruma sahip çıkın sayın yetkililer nerdesinizzzzzzzzzzzzzzzzzzz

10. Köyden slmlar
10. Köyden slmlar - 6 ay Önce

HerşeyI bir kenara brakalım hastanenin borcu 100 milyona dayanmış ,yetkililerden Ses yok çalışanlar ve vatandaşlar devlet bu bölgeye sadece güvenlik boyutuyla mı bakıyor diğer kamu kurumları kendi kaderlerine mi terk edildi diye soruyorlar.


SIRADAKİ HABER